| Hardver | Kućišta | Thermaltake Level 10 GTS
Kućišta

Thermaltake Level 10 GTS


Instalacija

 

Da bi se otkrile eventualne mane i prednosti nekog kućišta, moramo mu se malo više posvetiti, te smo našu standardnu test mašinu spakovali u njega. Krećemo sa kritikama i prva ide na broj šrafova. Da budemo precizniji šrafova sa UNC navojem (za montiranje ploče i napajanja). Ima ih taman koliko treba da montirate ploču za koju uglavnom treba devet komada, a četiri za napajanje i još ostanu 1-2 šrafa viška.

Specijalnih šrafova za ventilatore isto ima malo, samo osam komada što vam je taman da montirate dva venitlatora i opet ćete biti u škripcu ako izgubite jedan šraf. Šrafovi nisu nešto na čemu bi trebalo da se štedi, a ranije smo spomenuli da i hard disk fioke imaju tačno toliko šrafova koliko ima rupa za njih, te ponavljamo da bi rezervni šrafovi bili više nego dobrodošli.

Sa kablovima smo se veoma dobro snašli, velika izbočina na desnoj strani može da primi više kablova nego što smo mislili. Sve moguće viškove smo tu ugurali i bez većih poteškoća uspešno zatvorili stranicu.

 

Tt Level10 GTS snow 135 TTt Level10 GTS snow 132 T

 

Koristili smo modularno napajanje, ali verujemo da uz malo truda i organizacije možete lepo rešiti i kablove od nemodularnog napajanja. Dužina 8-pinskog naponskog kabla često ume praviti probleme pa je i u ovom slučaju jedva dohvatio konektor na ploči.

Podsećamo Vas da GT verzija kućišta dolazi sa produžnim za 8-pinski kabel. Imali smo na raspolaganju i Thermaltake Water 2.0 Extreme „dual rad“ kuler i nismo se dvoumili ni sekundu da li da ga montiramo. Na gornji deo GTS-a se može montirati samo 240 x 120 mm radijator, jer su posebne rupe obezbeđene samo za njega, a u slučaju da imate regularni 120 mm radijator, taj ćete verovatno morati da montirate na zadnji deo kućišta.

Pošto su sve montažne rupe od ventilatora upuštene, za montiranje morate upotrebiti bele plastične podloške koji dolaze sa opremom. U slučaju da ne iskoristite ove podloške, možete veoma lako pretegnuti šrafove od radijatora i iskriviti gornju ventilacionu mrežicu. Sve je to lepo osmišljeno, ali skoro da je nemoguće nakačiti radijator zajedno sa podlošcima ili morate biti neka sorta mađioničara da bi to uspeli.

Drugi problem u vezi radijatora je da ga ne možete okrenuti kako god želite, jer deo sa cevima mora da ide nazad prema zadnjem izduvnom ventilatoru. Deo gde ulaze cevi od pumpe u radijator je malo izbočeniji, pa ako želite da ga okrenete u drugom smeru, rezervoar će udarati u kavez od 5,25“ uređaja. Malo je čudno videti neku vrstu nekompatibilnosti između dva proizvoda od Tt-a, ali ćemo ih razumeti jer vodenu opremu zapravo proizvodi Asetek. Ništa strašno, samo bi trebalo obratiti malo pažnje pri odabiru 240 mm radijatora.

 

Tt Level10 GTS snow 134 T

 

Paradoks u vezi All-in-one vodenog hlađenja u ovom kućištu je da ako koristite 240 x 120 mm radijator, možete zaboraviti na memorije sa visokim hladnjacima.

 

Tt Level10 GTS snow 133 T

 

Celokupan utisak „poslušnosti“ Level 10 GTS-a je veoma dobar, čak smo i pored malih komplikacija oko radijatora dosta brzo spakovali računar u kućište.

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar