| Hardver | Kućišta | BitFenix Phenom
Kućišta

BitFenix Phenom


Par reči za kraj i finalna ocena

 

Phenom nije „bog provetrenosti“ tako da morate malo pripaziti sa entuzijazmom ukoliko odaberete ovo kućište. On je jednako sposoban da primi high end komponente kao i Prodigy, ali nema istu provetrenu prednju masku i ventilisani bočni panel. Umesto besne OC mašine, Phenom će se, vrlo verovatno, pre naći u ulozi nekog HTPC-a ili ličnog računara za kućne poslove. Super fleksibilna unutrašnjost kućišta korisnicima ipak ostavlja mesta za igranje i čačkanje, tako da Phenom definitivno nije tup i dosadan.

 

BitFenix Phenom 017 T

 

Mi smo od početka znali da se Phenom gradi na skelet od Prodigy-a, tako da smo znali i šta da očekujemo. O izgledu i dizajnu ne vredi puno diskutovati, nekome će se svideti, nekome neće. I pored super pojednostavljenog izgleda, ovo kućište je zanimljivo takvo kakvo jeste, a verujemo da će i moderima pružiti izazov. Phenom ocenjujemo sa „PCAXE Advanced Design“ nagradom koju delom dobija na staru slavu zbog Prodigy-a. Za opštu ideju, Phenom će dobiti „samo“ „PCAXE Platinum“ nagradu. Malo umanjena nagrada ide i zbog dosta visoke cene, što možda nije fer jer smo se izgleda navikli da fizički manje stvari trebaju imati i nižu cenu. Svakako, cena od osamdesetak evra nije za svačiji džep.

 

BitFenix Phenom Awarad

 

Već smo objasnili, Phenom se ne može dičiti protokom vazduha, a u njega možete napakovati veoma besan hardver. Kao ni Prodigy, tako ni Phenom nije malo kućište s obzirom na to da su oba namenjena mITX standardu, što u ovom slučaju malo ubija funkciju kućišta. On jeste elegantan, ali ćete u sobi, tj. na stolu imati poveću elegantnu kutiju. Ali opet, funkcionalnost i što je najbitnije, kvalitet su na visokom nivou i to je sve što se boduje. Verujemo da će i Phenom veoma lako naći svoje sledbenike.

 

Phenom kućište na test ustupio: BitFenix, Mid9

 

Komentarišite na forumu…

A

Atila Gobor

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar