Kompanija Intel je održala još jedan Intel Developer Forum u San Francisku, koji je trajao od 18. do 20. avgusta. U uvodnom obraćanju na ovogodišnjem Intel Developer Forumu (IDF15), Brajan Krzanič, generalni direktor kompanije Intel, istakao je nove proizvode, alate i programe koji podržavaju rastuću personalizaciju računarstva i opisao trendove u stvaranju novih šansi za programere.
Brajan Krzanič je predstavio veliki broj novosti u vezi sa Intel RealSense tehnologijom koja će omogućiti opcije dubinskog očitavanja (depth sensing) na više uređaja i aplikacija, i najavio je nove saradnje u oblasti obezbeđivanja Interneta Stvari (Internet of Things – IoT), uz dodatak programa i seta alata za programere pomoću kojih bi ubrzali pronalaženje industrijskih IoT rešenja za tržište. Što se tiče visoko personalizovanog sveta prenosivih računara, Krzanič je izneo podatke o Intel Curie modulu i najavio novi takmičarski reality show – „America’s Greatest Makers“.
Svake godine na IDF događaju Intel deli svoju viziju budućnosti tehnoloških inovacija sa programerima i partnerima koji će kreirati proizvode, upravljati sistemima, proizvesti filmove, napraviti igračke i uređaje koji će ljudima pružiti jedinstvene doživljaje. A evo i šta je bilo najzanimljivije na ovogodišnjem Intel Developer Forumu…
Intel RealSense tehnologija će biti dostupna na velikom broju platformi, pružajući više mogućnosti programerima da kreiraju nove hardvere i softvere sa dubinskim očitavanjem. A u saradnji sa kompanijom Google, Intel uvodi inovacije u mobilno dubinsko očitavanje, kombinujući Project Tango kompanije Google i RealSense tehnologiju kompanije Intel u programerskom Android smartphone paketu, gde Project Tango omogućava nova iskustva, uključujući unutrašnju navigaciju i područje učenja, VR, 3D skeniranje i još mnogo toga.
Premijera „America’s Greatest Makers“ programa je zakazana za prvu polovinu 2016. godine. Učesnici takmičenja nadmetaće se za nagradu od milion dolara, a njihov zadatak je da osmisle prenosivu tehnologiju i smart povezane uređaje koje pokreće Intel Curie modul.
Intel je predstavio i Optane tehnologiju, koja je bazirana na revolucionarnoj 3D XPoint neizbrisivoj memoriji u kombinaciji sa naprednim sistemom memorijske kontrole, kako bi se oslobodio ogroman potencijal performansi predstojećih proizvoda. Intel Optane tehnologija prvi put će se pojaviti 2016. godine u obliku novih visoko-izdrživih memorijskih diskova. Nova generacija Intelove memorijske tehnologije će takođe pokretati i novu Intel DIMM liniju, dizajniranu za novu generaciju Intelovih platformi za podatke.
Fossil Grupa je prikazala tri poizvoda zasnovana na Intel tehnologiji, prvi put najavljene u septembru 2014. godine, uključujući i Android Wear modele. Proizvodi će biti dostupni krajem ove godine.
Intel je najavio i novu softversku platformu dizajniranu specijalno za Intel Curie module, koja uključuje sve hardvere, firmvere, softvere i SDK aplikacije koje omogućavaju različita iskustva na uređajima. Intel IQ Software kompleti će podržati buduće verzije ove platforme.
Intelova Enhanced Privacy Identification (EPID) tehnologija će biti implementirana od strane vodećih IoT senzora i proizvođača mikro-kontrolora, uključujući Atmel i Microchip, kako bi osigurali rastući pametan i povezan svet.
Izvor: Intel
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar