Hardverski deo, kontroler i čipovi
HyperX Predator se razlikuje od većine prethodno testiranih SSD-ova na PCAXE portalu. U pitanju je M.2 SSD, sa adapterom tako da se može povezati direktno na PCI 2.0 4x (može i na 16x) slot, jer većina matičnih ploča ne poseduje M.2 slot.
Na adapteru se jasno može videti HyperX oznaka, a sa jednim šrafom se SSD lako vadi iz adaptera što mu omogućava da se ugradi direktno u M.2 slot.
Ako posedujete kućište koje ne podržava komponente sa punom „visinom“ obradovaće Vas činjenica da Predator dolazi i sa low profile bracketom tako da ćete moći da ga jednostavno ugradite i u takva kućišta. Dakle, Predator je spreman i za kompaktne PC mašine.
Što se tiće kontrolera, Marvell 88SS9293 čip je zadužen za rad Predatora. U pitanju je PCI-e 2.0 4x kontroler, ali više informacija na matičnom sajtu nažalost nismo našli. Svakako u pitanju je kontroler koji će koristiti i drugi SSD-ovi namenjeni entuzijastima.
Kao cache se koriste dva Kingston DDR3 1600MHz čipa oznake D2516EC4BXGGB čiji je kapacitet 4Gb, radni napon 1,35V i koji je organizovan u 256Mx16b. Tako je ukupan kapacitet cache-a čak 1GB. Ovo je odlična stvar, jer obično SSD-ovi imaju cache kapaciteta 256 ili 512MB, dok neki jeftiniji modeli ni nemaju poseban cache čip.
Kao NAND-ovi su korišćeni Toshiba memorijski čipovi oznake TH58TEG9DDKBA8H kapaciteta 64GB i njih ima ukupno 8, po četiri sa obe strane.
Toshiba NAND-ovi, kontroler koji se koristi ili će se koristiti i na drugim SSD-ovima namenjenim entuzijastima nam govori da se Kingston ne šali sa Predatorom tako da očekujemo vrhunske performanse.
Prelazimo na softversku podršku…
Dodaj komentar