Rezultati testova drugi deo
MalwareAntiBytes
Vrlo poznat anti spyware program za koji je većina korisnika čula i eventualno koristila. Za test smo koristili Quick scan metodu, i merili smo vreme za koji će se završiti skeniranje sistema. Da bi rezultati bili fer pre i posle instalacije servisnog paketa smo uradili defragmentaciju particije gde je instaliran Windows 7.
Ovde je klot Windows 7 bolje prošao i to najverovatnije iz razloga što direkotrijumi u kojima se vrši skeniranje posle instalacije SP1 imaju više fajlova. Ovo se vreme može smanjiti ako se izvrši brisanje backup starih SP fajlova, o čemu smo već govorili.
Spybot: Search & Destroy
Još jedan poznat anti spyware program kojeg nema potrebe dodatno predstavljati. Merili smo vreme skeniranja i pre i posle instalacije servisnog paketa.
Razlike u vremenu skeniranja su akademske i u korist su sistema gde je instaliran SP1.
Cinebench 11.5
Program kompanije Maxon koji pokazuje kako se sistem ponaša u nešto obiljnijim poslovima kao što je rendering. Pokretali smo oba testa u 64-bitnoj verziji aplikacije i dobili smo zanimljive rezultate.
Naime može se videti da se sistem sa SP1 bolje pokazao, što se donekle poklapa sa rezultatima koje smo dobili prilikom testiranja 7-ZIP programa.
Reprodukcija HD video materijala
HD video materijali su sve popularniji, a većina HTPC-ova je vrlo sposobna da iste pušta bez većih problema. Za test smo koristili jedan test video rezolucije 1920×1080 (1080p) i pratili smo CPU opterećenje prilikom reprodukcije. Program koji smo koristili za reprodukciju je vrlo poznati Media Player Classic Home Cinema. Koristili smo poslednju verziju istog i uporedili smo kakvo je opterećenje CPU-a kada smo video puštali softverski preko CPU-a i hardverski preko GPU-a.
Kao što se može videti opterećenje CPU-a prilikom hardvesrke reprodukcije HD video materijala preko GPU-a je vrlo slično, dok kod softverske očiglednu prednost ima Windows gde je instaliran servisni paket. Većina grafičkih karti danas mogu bez problema da hardverski reprodukuju HD video materijal te u globalu prednost manjeg opterećenja prilikom softverske reprodukcije nisu od velikog značaja, osim u nekim situacijama. Te situacije su ako korisnik ne poseduje grafičku kartu sposobnu za hardversku reprodukciju ili ako je korisniku, kao što je i samom autoru teksta, nešto bolja slika kada se vrši reprodukcija HD video materijala preko CPU-a.
Dodaj komentar