Utisci i par reči za kraj
Instalacija i korišćenje GeForce Experience je vrlo jednostavno i bezbolno. Nismo primetili nikakve bagove i probleme, a sve je organizovano pregledno i smisleno. Kada se pojavi nova verzija drajvera, aplikacija će Vas obavestiti i ponuditi da skinete drajver. Možete podesiti da se ovaj proces obavlja automatski i bez uznemiravanja, pri čemu će se drajver sam skinuti i instalirati. Ovo može biti nezgodno ako Vam se desi za vreme igranja neke igre, jer može usporiti brzinu internet konekcije, a i sama instalacija novog video drajvera je praćena sa nekoliko „crnih ekrana“ (normalna pojava kod instalacije video drajvera), pa se može desiti da pomislite da sa Vašim računarom nešto nije u redu.
ShadowPlay je u prošlosti imao nekoliko problema. Jedna od pritužbi se odnosila da neće da se upali, tj. startuje. Rešenje za ovo je da restartujete Nvidia Streamer servis, koji ćete naći u listi servisa Windows operativnog sistema. Mi ovaj problem nismo imali. U okviru Thief igre koju smo benčovali za poređenje, potrebno je čekirati i kućicu exclusive fullscreen (po defaultu nije čekirana), inače u protivnom nećete moći da snimate in-game video.
ShadowPlay funkcija je još uvek u BETA fazi. Podešavanja nisu u sitna crevca kao kod nekih drugih aplikacija (dxtory), ali rade sasvim zadovoljavajući posao i to bez prevelikog uticaja na igrivost. Pad FPS je toliko malo izražen, da možemo reći da je zanemarljiv. Veličina krajnjeg fajla zavisi od kvaliteta snimanja koji podesite. Okvirno, 2 minuta 1080p, 60fps u najvišem kvalitetu zauzme oko 500-600 MB prostora.
Sveukupno gledano, čini se da moderni računar sa Nvidia grafičkom kartom danas ne možemo da zamislimo bez GeForce Experience softvera, tako da od nas Nvidia Experience dobija „PCAXE Diamond“ nagradu.
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar