Utisci
Kada se daljinski upravljač izvuče iz pakovanja prvo što se uočava je njegova masivnost u vidu debljine koja je pozamašna. Ovo nije slučajno urađeno, jer deluje kao da je plastika gumirana tako da je mnogo otporniji na udarce nego slični modeli koji su daleko tanji. Ovo će nekome delovati kao loš kompromis, ali imajući u vidu koliko često daljinski upravljači padaju sa stola, kreveta isl ovo i nije toliko loš izbor. Trebalo bi spomenuti da iako je daljinac poprilično debeo vrlo dobro leži u ruci.
Spojevi su dobro urađeni i nema lufta između gornjeg i donjeg dela daljinca, a tasteri deluju dovoljno kvalitetno obzirom na cenovni rang ovog uređaja. Jedino što malo kvari utisak je to da postoji luft između tastera i maske, naročito na delu sa visokim numeričkim tasterima te prilikom korišćenja istih deluje da se lako mogu izvaditi iz maske.
Daljinac je crne boje, ali za razliku od mnogih drugih nije urađen u piano finishu tako da otisci prstiju neće ostajati na istom, što je ogroman plus jer obično otisci prstiju mnogo umeju da nerviraju.
Kuglica koja emulira miša je tako izrađena da ne pruža preveliki otpor prilikom korišćenja, ali takođe nema veliku inerciju tako da ako vam prste sklizne sa kuglice neće se kursor mnogo pomeriti od lokacije gde je bio pre sklizavanja što smatramo velikim plusom. Što se tiče ulaska prašine preko prostora između maske upravljača i same kuglice – to je gotovo onemogućeno, jer se koliko smo mogli videti između se nalaze „četkice“ koje to sprečavaju.
Tasteri koji emuliraju levi i desni klik miša su dovoljno veliki i vrlo se lako nađu, nasuprot tasterima koji služe ko skraćenice koji su mali i pozicionirani na vrhu. Iako su tasteri mali razmak između njih je poveći pa se neće lako desiti da pritisnete i susedni taster greškom zajedno sa onim koji ste želeli da pritisnete. Ovo znači da će Vam biti potreban period navikavanja da bi ste naučili lokaciju ovih tastera što nije problem ako ćete koristiti RC1000MCE svakodnevno.
Tasteri skraćenice su tasteri za gašenje trenutno selektovane aplikacije, računara, pozivanje galerija sa slikama, video materijalima i muzikom, snimanjem video materijala sa recimo TV karte, pristup DVD meniju isl. Tu su i neizostavni tasteri za kontrolu jačine zvuka i reprodukcije audio i video materijala i rade savršeno i sa mnogim drugim multimedijalnim playerima. Centralni deo čini veliki zeleni taster koji služi da startuje Media Center aplikaciju.
Na vrhu daljinca se nalazi indikator koji nam kada zasvetli govori da je vreme da se baterije zamene, tako da se nećemo naći u situaciji da nam daljinac odbije poslušnost, jer su se baterije istrošile a to nismo primetili.
Što se tiče komunikacije sa prijemnikom daljinski koristi radio talase tako da nije potrebno da bude uperen direktno u prijemnik. Iako se u blizini nalazio wireless ruter koji radi na istom opsegu frekvencija nikakve međusobne smetnje nismo primetili. Domet koji smo postigli je vrlo sličan onom navedenom u specifikacijama tako da sa te strane možemo izneti samo pohvale za LC Power RC1000MCE.
Prijemnik, koji koristi jedan USB konektor, na sebi ima zeleni LED koji svetli kada se neki od tastera na daljincu pritisne. Na njemu se takođe nalazi i mali taster za uspostavljanje konekcije između njega i daljinskog upravljača.
Za njegovu instalaciju nisu potrebni nikakvi drajveri, jer ga Windows automatski prepoznaje kao dodatni miš i tastaturu. Zbog ovoga je moguća delimična kontrola i u drugim OS-evima, uz naravno matičnu ploču koja to podržava. Tako je na test mašini bilo moguće odabrati recimo koji će se OS butovati isl…
Za znatiželjne smo spemili i video materijal kako daljinac radi u praksi i kako sve to funkcioniše, te bacite pogled na sledeći video materijal.
Sve u svemu bili smo vrlo zadovoljni.
Dodaj komentar