Pakovanje, dodatna oprema i hardverski deo
Pakovanje je standardno za ovu vrstu uređaja. Njega čini kutija sa specifikacijama, kao i brzinsko poređenje sa standardnim hard diskovima.
Iz svega navedenog čini nam se da je Silicon Power ovaj model namenio onim korisnicima koji prvi put prelaze na SSD.
Nabrojane su i druge prednosti u odnosu na klasične hard diskove u vidu tišine, potrošnje, kao i izdržljivosti na vibracije.
Kao što možete videti radi se o slim SSD-u visine od 7mm, kapaciteta 240GB, sa maksimalnim brzinama od 550/440 MB za čitanje/upis. Zbog malih dimenzija SSD-ovi iz ove serije su idealni za neki laptop ili ultrabook računar.
Kao što možete videti, kada otvorite glavnu kutiju, čeka Vas još jedna “kutija”. Naime, Silicon Power SSD je upakovan u “kutiju” koja je sa gornje strane providna tako da se može videti S55. Pored te manje kutije u kutiji se nalazi i kratko uputstvo.
U paketu se još nalaze četiri šrafa za ugradnju, i to je to…
2,5” SSD je klasičnog izgleda i može se reći da tu nema ničega zanimljivog.
Na telu SSD-a se nalazi nalepnica čijim skidanjem se gubi garancija, ali pošto smo morali da zagledamo unutrašnjost nalepnice su morale da “stradaju”, pa samim tim i garancija.
Kada se pogleda u unutrašnjost može se primetiti Phison PS3108 kontroler, koji je četvorokanalni SATA III kontroler koji podržava TRIM, NCQ, S.M.A.R.T. funkcije. Pored kontrolera se nalazi i Powerchip-ov DRAM cache veličine 256MB. Istovetnu kombinaciju kontrolera i cache čipa koristi MyDigital BP4 Slim SSD.
U prošlosti se Phison kontroleri i nisu proslavili, naročito sa radom sa malim podacima tj. random 4K upisa, tako da smo ostali malo skeptični kakve će performanse u radu da pokaže relativno nov Phison kontroler.
Što se tiče NAND memorije sa njihovih oznaka koje glase “TT57G2GAHC T1251 DP0347173.00C” nismo mogli da utvrdimo o kojim se čipovima tačno radi, pa tako i ne znamo za njihove specifikacije. Sa obe strane stoji po 8 memorijskih čipova.
Preko jednog NAND čipa stoji nalepnica sa drugim oznakama, ali nam ni ona nije otkrila o kojim se čipovima tačno radi.
Sa ovih slika se vidi da za izradu štampane ploče ovog SSD-a nije korišćeno olovo.
Pre nego što pređemo na specifikacije, trebalo bi spomenuti da dodatnog softvera nema, a SP Widget ne funkcioniše sa testiranim SSD-om, jer podržava samo uređaje koji se povezuju preko USB-a.
Dodaj komentar