| Hardver | Procesori | AMD Brazos vs Intel Atom
Procesori

AMD Brazos vs Intel Atom

 

Par reči za kraj i finalna ocena

 

Verovatno ste primetili da nismo u testiranje uvrstili grafičke testove? To je zato što Intel Atom platforma zaista nema šta da traži sa svojim „skromnim“ grafičkim rešenjem pored AMD Brazos-a koji sa druge strane ima GPU sposoban da pokrene fluidno i neke novije gejming naslove. Utisak u radu za računarom je taj da se kod AMD Brazosa ne oseća da je reč o energetski efikasnoj platformi (čitaj: performativno uskraćenoj), već rad za klasičnim desktop računarom. Tu pre svega mislimo na fludino surfovanje i igranje zahtevnijih flash igara preko browsera, kao i manje zahtevnih gejmerskih naslova.

 

Sapp_MiniE350_U3

 

Sapphire Pure Fusion Mini E350 matičnu ploču deli od skoro savršenog ventilator od 40 mm za koji smo utvrdili da nije bučan i iritantan, ali nije ni tih i ne možemo se kontrolisati broj obrtaja, bar ne sa inicijalnom verzijom BIOS-a. Prohtevi savremenog koncepta HTPC računara su takvi da se sve više teži ka bešumnom rešenju.

 

Sapp_MiniE350_U2

 

Ipak, kako LCD ili Plasma TV držimo najčešče podalje od ušiju, a kućište držimo u neposrednoj blizini TV-a, ovo nije prevelika mana ovog modela. Sa druge strane, eSATA, USB 3.0, Bluetooth modul i pregršt video konektora će ovaj model učiniti atraktivnim svima onima koji žele mali, ali moćan HTPC.

 

Sapp_MiniE350_U4

 

Što se tiče noob-ova, nadamo se da smo bar par njih uspeli da edukujemo u dovoljnoj meri da shvate da veće, brže ili jače nije optimalan izbor ako se potencijal ne iskoriti do kraja. Biti noob nije strašno, biti zatucan, već jeste.

 

 

Sapphire Pure Fusion Mini E350 matičnu ploču na test ustupio: Sapphire

Zahvaljujemo se na realizaciji ovoga testa lokalnoj kancelariji AMD-a

 

Komentarišite na forumu

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar