| Hardver | Mrežni uređaji | ASUS RT-AC86U
Mrežni uređaji

ASUS RT-AC86U


Hardverski deo – mogućnosti

 

Srce ovog rutera čini dvojezgarni CPU na 1,8GHz (RT-AC5300 je imao dualcore CPU na 1,4GHz), što omogućava opsluživanje više povezanih klijenata, veće brzine prenosa u komunikaciji sa storage uređajem povezanim na USB 3.0 portom. U unutrašnjosti se nalazi i još jedna interna antena čija je uloga da se poboljša brzinu prenosa podataka između povezanih uređaja.

 

ASUS RT-AC68U CPU

 

Kao i ranije testirani ASUS premium ruteri i AC86U koristi NitroQAM koji mu omogućava do 750Mb/s na 2,4GHz, kao i 2167Mb/s na 5GHz.

 

ASUS RT-AC68U nitroQAM

 

Ono što izdvaja i RT-AC86U u odnosu na konkurenciju je ugrađena podrška za WTFast servis. Ovaj servis pruža privatnu mrežu servera u svim krajevima sveta koja omogućava smanjenje broja „tačaka“ kroz koje prolazi signal kako bi došao do servera gde se igra igra. Smanjenje ovog broja pozitivno utiče na ping što je u multiplayer igrama od velike važnosti. Ovaj servis se plaća na mesećnom nivou, ali ga svi korisnici dva navedena rutera dobijaju besplatno, sa tom razlikom da nisu baš sve igre podržane, ali se radi na tome da se lista igara poveća.

 

ASUS RT-AC68U gaming

 

U odnosu na vreme kada smo testirali RT-AC5300, gde je lista igara sadržala desetak najpopularnijih naslova, sada tu lista čini preko 1000 igara, među kojima je i planetarni hit PUBG.

Osim podrške za WTFast servis, tu je i adaptivni QoS koji će analizirati pakete i onim paketima koji idu do/od servera za igre se daje prioritet, tako da igračima neće primetno smetati ostali ukućani.

 

ASUS RT-AC68U pokrivenost

 

Podrška za ASUS AiRadar beamforming funkciju se podrazumeva, i u praksi se pokazalo da ona itekako može da utiče ne samo na kvalitet veze, već i brzinu prenosa podataka.

Prelazimo na softver i dodatne mogućnosti…

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar