Hardverski deo – izgled i priključci
Na prvi pogled ovaj ruter liči na već testirani RT-AC68U model, jer zbog postolja koje se ne može ukloniti on stoji vertikalno.
Razlika u odnosu na RT-AC68U je da prednji deo više ne čini sivo-crna dijamantska tekstura, već izgleda kao piramida sa vrlo malim nagibom, čiji se vrh nalazi kod ASUS logoa. Na dve stranice „piramide“ stoje crveni useci što nam govori da je ovaj ruter namenjen i igračima, ali je i dalje zadržao izgled koji se lako može uklopiti u poslovno okruženje.
Na prednoj stranici se nalazi osam LED-ova koji pokazuju status uređaja – power, WiFi na obe frekvencije, WAN, kao po jedna dioda za svaki od četiri LAN porta. LED-ovi svetle nenametno belo.
Na gornjoj stranici se nalaze mesta za montiranje tri zglobne antene‚ dok je jedna bočna stranica prazna, a na drugoj se nalazi WPS i WiFi on/off taster, tako da će korisnik moći po potrebi da „gasi/pali“ bežičnu mrežu bez potrebe da ulazi u admin interfejs.
Zadnji deo rutera, koji korisniku nije vidljiv, prosto “vrvi” od konektora.
Tako su tu četiri u žuto obojena gigabitna LAN porta, WAN konektor obojen u plavo, jedan USB 3.0 (za povezivanje recimo eksternog HDD-a), kao i USB 2.0 konektor (za povezivanje štampača koji se deli u lokalnoj mreži).
Osim standardnih mrežnih i USB portova, tu su i konektor za napajanje, LED on/off, power dugme kao i reset taster.
Ruter se u radu mora hladiti, pa je bukvalno cela zadnja strana u brazdama između kojih se nalaze rupe tj. „trake“ za hlađenje. Centalni deo čini nalepnica sa informacijama od default SSID-ovima, FW verziji, MAC adresi i serijskom broju uređaja.
Prelazimo na hardverske mogućnosti RT-AC86U rutera…
Dodaj komentar