Spoljašnost
Za ThermalTake Armor Revo kućište se može reći da je moderno dizajnirano, a po svemu sudeći najviše će se dopasti gejmerima mlađeg uzrasta.
Prednja maska je izrađena od plastike u kombinaciji sa rupičastim limom. Sam dizajn nećemo previše komentarisati, to ostavljavamo vama na sud.
Dominantan detalj na prednjoj masci su masivna aluminijumska krilca, čiji je zadatak da ulepšaju ovaj model kućišta. Ono što je zanimljivo je mogućnost da se ova krlica razmontiraju putem plastičnih klizača, sa idejom da se korisniku ostavi prostor da krilca razmontira ako mu se ne sviđa kako sve to izgleda. U svakom slučaju dobar potez TT-a.
5.25“ uređaje ćete lako ugraditi, jer se prednje maske lako skidaju, te konsultujte slike ispod i sve će Vam biti jasno. Na prednjoj masci je i logo, koji kada je kućište u pogonu svetli plavom bojom.
Kako je sama prednja maska dosta rupičasta odmah nas je zabrinulo potencijalno prisustvo prašine koja uvek pronađe svoj put do unutrašnjosti bilo kog kućišta. Međutim, nedugo zatim po skidanju prednje strane primetili smo u gornjem delu sunđeraste filtere, kao i lako zamenjivi filter koji se nalazi ispred 200mm ventilatora. Ovaj porez TT-a pozdravljamo! Inače, kompletnu prednju masku je veoma lako odstraniti i nije potrebna prevelika sila, jer su žabice koje sve to drže kvalitetno odrađene.
Smatramo da je promer usisnih rupa prednje maske primeran, a isto važi i za granulizaciju mreže samog filtera, pa prašina neće tako lako naći put do kućišta, dok sa druge strane protok vazduha nije previše narušen i neće dolaziti do blokade protoka istog.
Nemoguće je bilo, a ne primetiti I/O panel, koji je fenomenalno rešen. Pored očekivanih audio konektora za slušalice i mikrofon, našlo se mesta i za dva USB 2.0, dva USB 3.0 konektora, eSATA konektor ali i HDD dock! Gejmerima će se svideti toliki broj frontalnih USB portova, dok će svi oni koji, recimo, poseduju USB 3.0 ili eSATA hard disk takođe biti zadovoljni. O upotrebnoj vrednosti HDD dock-a ne treba pričati. To je jedna noćna mora manje. Jednostavno nećete morati da otvarate kućiše da bi ste instalirali, recimo, hard disk od prijatelja na kome je gomila filmova u HD rezoluciji. Veoma korisna i praktična stvar. Naravno u isto je moguće instalirati i 3.5“ i 2.5“ diskove.
Ono što nam se posebno svidelo je postojanje fan kontrolera pomoću koga je moguće podesiti da se ventilatori unutar kućišta okreću na minimalnom ili maksimalnom broju obrtaja. Dakle nema koraka, ili je računar tih ili je bučan, a od toga vas deli jedan „klik“.
Gornja strana kućišta je rešetastog dizajna, a ideja je da kućište bude provetreno, dok se mogu instalirati i dodatni ventilatori. Postoji mogućnost montiranja jednog ventilatora od 200 mm i jednog od 140mm u najboljem slučaju, ili pak dva ventilatora od 140mm ili od 120mm.
Bočne stranice Armor Revo modela su takođe u „gejming fazonu“ i simetrične su, ako se izuzme postojanje rupa za hlađenje na levoj bočnoj strani, stilizovanog providnog pleksiglasa i veoma korisnog držača za slušalice. Sam pleksiglas je debljine 3 mm i odlično je pričvrščen plastičnim držačima za sam lim ovog modela.
Debljina stranica je 1,07 mm, po našim merenjima a isto se odnosi i na ostatak „čelika“ Armor Revo modela. To je doprinelo ukupnoj masi od 11,5 kg. Iz bogatog iskustva smo odmah zaključili da kućište lima te debljine neće „zveckati“, kao i da će sama konstrukcija kućišta biti stabilna što se kasnije ispostavilo u praksi kao tačno.
Svidelo nam se što i ovaj 200 ventilator ima filter, ali je za zamenu istog neophodno odšrafiti ceo ventiltaor sa stranice. Inače, ventilator se napaja putem tri pina koja naležu na tri kontakta koji se pak nalaze na samom kosturu ovog kućišta. Veoma elegantno rešenje, koje pozdravljamo. Jednostavno više ne morate da razmišljate da li ste ili niste povezali na napajanje bočni ventilator, a neće Vam smetati ni predugački/prekratki kablovi.
Na donjoj strani kućišta su usisi za vazduh velikog promera, a ThermalTake se potrudio, pa je u tom delu implementirao filter za prašinu koji se lako menja. Celo kućište „leži“ na masivnim i visokim nožicama koje su izrađene od plastike i koje se mogu rotirati.
Svi ventilatori su potpisan od strane ThermalTake-a, a u radu na minimalnom broju obrtaja nisu bučni, štaviše, veoma su tihi, dok na maksimalnom broju obrtaja prave ozbiljnu promaju. Tada se mogu okarakterisati kao ne previše bučni. Dakle, primetni, ali da se razumemo, ni pod razno tihi.
Specifikacije tih ventilatora su:
Prednji ulazni – 200 x 200 x 30 mm Blue LED fan x 1 (600~800rpm, 13~15dBA)
Gornji izlazni fan – 200 x 200 x 30 mm Blue LED fan x 1 (600~800rpm, 13~15dBA)
Izlazni ventilator na zadnjoj strani – 140 x 140 x 25 mm Turbo Fan (1000rpm,16dBA)
Bočni ulazni – 200 x 200 x 30 mm fan x 1 (600~800rpm, 13~15dBA)
Naravno, ideja je da da prednji ulazni hladi hard diskove i ubacuje svež vazduh u kućište, da gornji izlazni pomogne kod hlađenja procesora i izbacuje vazduh, da izlazni ventilator na zadnjoj strani izvlači nagomilani topao vazduh van kućišta, a da bočni ulazni pripomogne hlađenju grafičke karte.
Trebalo bi spomenuti da prednji ulazni i gornji izlazni ventilatori svetle plavom LED svetlošću, a time je zaokružena priča oko ciljne grupe korisnika, odnosno ovaj model će definitivno biti zanimljiv gejmerima.
Zadnja strana kućišta je rešena kao i kod većine sličnih modela. U gornjem delu postoji otvor za 140 mm ventilator, iznad koga se nalaze rupe za vodeno hlađenje. Dimezije rupa su pozamašne. U praksi ovo znači da čak najdeblje crevo za vodeno hlađenje neće biti u problemu. Svidelo nam se rešenje zaštite periferija od krađe na LAN žurkama, ili u igraonicama. Sve što treba da uradite je da otključate „katanac“ koji se zaključava sa jednim šrafom sa unutrašnje strane kućišta, i provučete kablove od miša i tastature. Jednostavno i efikasno, a pritom vam nije neophodan alat za tu operaciju, jer šraf ima tako dizajniranu glavu ga možete „uvrtati sa prstima“.
Donji deo je rezervisan za napajanje. Sredina zadnje strane ovog kućišta poseduje čak osam PCI/PCIe ležišta, dok se same karte „šrafe“ putem preinstaliranih šrafova, koji imaju poveću „glavu“ pa alat nije neophodan, već se mogu, narodski rečeno, „ušrafiti prstima“. To nije previše elegantno rešenje, ali jedno je sigurno, posle toga ni jedna kartica koju instalirate se neće pomeriti u samom kućištu. Identičan sistem pričvršćavanja imaju i bočne stranice, ali to je već klasika na modelima ovog cenovnog ranga.
Sve u svemu, bili smo veoma zadovoljni spoljašnošću ovog modela.
Dodaj komentar