Par reči za kraj
Softverska strana, iako na prvi pogled ne deluje tako, nas je pozitivno iznenadila. Pregršt opcija da se zvuk podesi prema potrebama bilo kojeg korisnika tj. igrača, Dolby i EAX (GX 3.0) podrška, kao i odlični utisci prilikom korišćenja komandnog modula nas je kupila. Jednostavno retko kada viđamo efikasno rešenje eleminsanja okolne buke i šuma kao što ova karta poseduje, jer je kod većine drugih taj deo čisto reda radi tu i ne vrši posao ni približno dobro kao što to radi komandni modul i softver ove karte.
Vizuelni utisak prilikom korišćenja, kao i sitnice kao što su LED osvetljenje mic in i headphone out konektora, kao i osvetljenje na komandnom modulu je ono na šta je ASUS uložio dosta pažnje i uspeo da napravi upotrebnu vrednost od toga tj. da ne bude da je osvetljenje tu samo reda radi.
Iz ASUS-ovih saopštenja se moglo primetiti da je najveći akcenat bačen na upravo na eleminisanje okolne buke i šuma što i rezultati naših testova i potvrđuju tj. u testovima odnosa signal/šum, THD+šum i IMD+šum Phoebus karta je zasijala i pokazala da se ASUS nije đzaba hvalio ovim karakteristikama.
Iz svega ovoga gorenavedenog nema nam druge nego da počastimo ASUS Phoebus PCAXE Diamond nagradom, a razlog zašto ovaj proizod nije dobio najviše priznanje PCAXE portala je jednostavan. Pričamo o zvuku, zar ne? Dokle god postoji barem malo „šuma“, da se tako izrazimo, to se ne može okarakterisati kao savršeno, a možda smo i mi previše strogi. Ipak, ASUS-u pošlo za rukom da se toj savršenoj margini zvuka približi za korak više od ostalih. Odličan i ispeglan proizvod u svakom slučaju, zato i sija dijamantskim sjajem. Naša topla preporuka!
ASUS Phoebus zvučnu kartu nam je na test ustupila lokalna ASUS-ova kancelarija
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar