Utisci
Pošto je ova zvučna karta namenjena igračima, testirali smo ponašanje eksternog modula i njegovog mikrofona, jer je to jedan od bitnih stavki ovog modela. Ako se ne koristi mikrofon na komandom modulu, već se koristi eksterni mikrofon tada se takođe može eleminisati okolni šum. Sve ovo je prikazano u praksi na video materijalu ispod.
Kao što se može primetiti šum i okolni zvuci su gotovo potpuno uklonjeni što će pomoći prilikom igranja igara, jer neće nervirati vaše saigraće. Funkcija uklanjanja okolnog šuma utiče i na sam glas korisnika koji postaje nešto dublji, ali prilikom igranja to uopšte nije važno, dok je eleminisanje okolnih smetnji daleko važnije te moramo prinati da su ASUS-ovi inženjeri ovde uradili odličan posao.
Slična je situacija i tokom igranja igara. Hardver koji poseduje ASUS Xonar Phoebus vam garantuje odličnu reprodukciju zvuka, dok je softver tu da vam u toku igranja omogući neke benefite koje smo spomenuli, a koji ne dolaze u paketu sa „klasičnim“ audio kartama. Što se tiče slušanja muzike i gledanja filmova, iako to nije prvenstvena namena ove zvučne karte, možemo da kažemo samo da smo možda i po prvi put zapravo čuli kako se Logitech Z-5500 zvučnici zaista ponašaju, kada ispred istih stoji jedna kvalitetna audio karta, što ASUS Xonar Phoebus jeste. Reprodukcija se može dovesti do perfekcije, što zahvaljujući odličnim specifikacijama audio kodeka, što zbog odlične izvedbe same ASUS Phoebus audio karte, što zbog softvera koji omogućuje sitna podešavanja koja mogu da naprave razliku.
Na žalost, ne postoji način da vam reprodukciju prezentujemo nekim video materijalom (dokazom), jer je reč o izlaznom zvuku, koji jednostavno ne možemo da zabeležimo i prezentujemo Vam. To mora da se posluša. Međutim, u ovom slučaju morate da nam verujete na reč, ASUS je uspeo da napravi jedan veoma kvalitetan proizvod.
Dodaj komentar