Nagli okret ka high end vodenim rešenjima?
Šta Raijintek radi na ovogodišnjem Computex sajmu moći ćete da vidite na narednim fotografijama. Pored standardnih crnih kulera, koji nažalost nikako da stignu do našeg tržišta, u mogućnosti smo da se upoznamo sa dosta noviteta.
Kompanija je duže vreme bila tiha i uglavnom je živela na slavi koju su joj doneli Metis mITX kućište i Triton AIO vodeno hlađenje. Ne znamo odakle da krenemo da nabrajamo novitete, prosto smo ostali bez reči. Iako smo mi iz PCAXE-a dosta bliski sa Tonijem Sahinom, jednim od glavnih ljudi iz Raijinteka, dosta toga nas je iznenadilo. Najviše smo ostali bez teksta kad smo ugledali vodene blokove, radijatore i rezervoare sa Raijintek brendingom. Da li ovo znači da će konačno i „sirotinja“ moći sebi da priušti napredna vodena hlađenja, videćemo u periodu koji sledi.
Krećemo od galerije komponenti za vodeno hađenje, a njih ima mnogo. Prva stanica su nam rezervoari raznih dimenzija sa aluminijumskim poklopcima koji su anodizovani u raznim bojama.
Izloženi rezervoari su dužine 10 i 20, odnosno 30cm i predstavljaju dodatak već postojećem Triton sistemu. Naravno, niko Vam ne brani da rezervoar iskoristite u nekom svom vodenom sistemu koji nema veze sa Tritonom.
To nije ni blizu kraja spiska, tu su i vodeni blokovi za procesore i naponske sekcije, fitinzi i razni adapteri. Sve ove komponente pripadaju Triton seriji, a tu se našla i ozbiljna samostalna pumpa. Na štandu su izložena i dva veoma zanimljiva radijatora atraktivnog dizajna, sa višestrukim rupama za povezivanje.
Feštu komponenti za vodeno hlađenje su ispratile i razne varijacije već postojećeg Triton 240mm sistema sa 120 i 360mm radijatorima.
Tu je i veliki brat od Metisa, mATX kućište pod nazivom Styx, čija je spoljašnjost takođe u potpunosti od aluminijuma, zbog čega se i on može anodizovati u razne atraktivne boje. Styx je zadržao isti elegantni izgled poput Metisa, ali u njega možete ugraditi 240mm radijator i prateće high end komponente.
Što se zanimljivih kućišta tiče, tu je Cratus, jedno veće cube kućište sa dve odvojene komore. Unutar njega, a i na nekoliko mesta na štandu smo bili u mogućnosti da primetimo i nova Raijintekova napajanja. O Cratusu ne znamo mnogo, sem da izgleda besno i da u pitanju nije maleno kućište.
Od dva manja izložena kućišta, čija imena nismo pohvatali, jedno nas svojom unutrašnjom raspodelom podseća na NZXT H440. Kućište sa prednje strane ima sakriven ventilacioni otvor, a sa gornje strane odstranjivi ventilisani pokrov. Ovaj model puno obećava i jedva čekamo da saznamo više o svim novim uzbudljivim kućištima.
Od drugih kompanija obično znamo šta da očekujemo, ali za Raijintek ovom prilikom opušteno možemo reći da nas je „oduvao“.
Izvor: Raijintek
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar