Mobilni magazin je pokrenuo svoj prvi projekat društvene odgovornosti u cilju ukazivanja na jedan od gorućih problema našeg društva, a to je nasilje u porodici. Iako se poslednjih godina sve više govori o toj temi, na žalost sve je više zlostavljanja žena i dece. Upravo zbog toga je Mobilni magazin odlučio da bude donator Sigurne ženske kuće u Beogradu koja pruža utočište najugroženijim žrtvama porodičnog nasilja.
„Pokretanjem naše prve društveno-odgovorne kampanje želimo da pomognemo ženama u Srbiji i to onim najugroženijim, koje su svoje utočište našle u Sigurnoj ženskoj kući u Beogradu. I upravo smo sa tom institucijom sklopili ugovor da budemo jedan od donatora. Mi ćemo svakog meseca uplaćivati iznos u visini 2% ukupnog mesečnog budžeta koje ostvarimo od reklamiranja naših klijenata u magazinu. Ono što je karakteristično jeste da ova akcija nije kratkoročna, već dugoročna, pa je tako i ugovor potpisan na neodređeno vreme“, rekao je Marko Tanasković, direktor Mobilnog magazina.
Sada u Beogradu postoje tri sigurne kuće koje mogu da zbrinu 75-80 žena i dece. Međutim, tu se javlja problem sa održavanjem kuća i redovnim troškovima, jer one nisu niti u sistemu socijalne zaštite, ni grada Beograda, tako da se one izdržavaju isključivo donacijama.
„Inicijativa Mobilnog magazina je nešto što meni kao koordinatorki sigurnih kuća u Beogradu daje nadu da za žene i decu koje se nalaze u sigurnim kućama ima ko da brine i ne samo da brine nego ko hoće da im pomogne u njihovim najtežim životnim situacijama i odlukama. Ova odluka danas treba da bude i dobar primer drugim organizacijama i kompanijama da mogu da pomognu i da je ta vrsta pomoći uvek dobrodošla“, izjavila je Vesna Stanojević, koordinatorka projekta Sigurna ženska kuća u Savetovalištu za borbu protiv nasilja u porodici, dodavši da je život u sigurnim kućama privremenog karaktera i da su tu žene koje su prinuđene da sa svojom decom spasavaju svoje živote.
Pored dugoročne donacije, Mobilni magazin je u saradnji sa Vip mobile operatorom poklonio sigurnoj ženskoj kući i jedan kratkoročni paket „Prve mobilne pomoći“ koji se sastoji od 10 mobilnih telefona, 10 prepaid SIM kartica i 50 dopuna od po 200 dinara.
„Smatramo da je mobilni telefon postao deo naše svakodnevice i primarno sredstvo komunikacije. Kako su neke od žena u sigurnu kuću došle bez ičega, nadamo se da će im mobilni telefon biti jedna od potrebnijih stvari, koja će učiniti da se one osećaju i sigurnije znajući da uvek mogu da pozovu pomoć“, dodao je gospodin Tanasković.
„Zbog svega ovoga veliko hvala u ime svih žena u sigurnoj kući zaposlenima u Mobilnom magazinu i svim budućim donatorima koji će slediti ovaj lep i koristan primer“, rekla je gospođa Stanojević na kraju konferencije.
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar