Brdo testova hardvera
Ako ste primetili leto je počelo, vrućine su počele da „udaraju“, a PCAXE redakcija vredno radi.
Vredno radi, mora da se šalite? Ako ste pomislili da je ovo više od vrednog rada, moramo priznati da ste u pravu, jer kako jednostavno možemo objasniti da je mesec jun bio pun testova, a ni maj nije bio mnogo siromašniji.
Moglo bi se reći da je splet srećnih okolnosti (čitaj: izlazak 9. serije intelovih čipseta) za ljubitelje hardvera, što mi svakako jesmo, doprineo da uživate uz čak 18 testova samo ovog meseca. Ukupno je opisan čak 21 proizvod, tako da se može reći svakih 36h – novi test proizvoda. Imali smo priliku da vežemo čak 11 dana, kada je svaki dan na „videlo izlazio“ test minimalno jednog proizvoda sa čime se ne mogu pohvaliti i mnogo veće, a rekli bi smo i pojedine izvikanije, redakcije ovog podneblja.
Neko bi rekao test kao test – ništa naročito, a mi se sa time nikako ne bi složili, jer PCAXE recenzija se ne može kvalifikovati kao običan opis hardvera.
Sve što mi radimo, radimo kvalitetno i možemo se pohvaliti da smo retki na području Balkana koji ulaze u sitna crevca prilikom opisa PC hardvera tako da je dovoljno da korisnik pročita našu recenziju i da pronađe gotovo sve informacije o proizvodu koje su ga zanimale. Pritom može dosta i da nauči iz recenzija – npr. o VRM-u (naponska jedinica) ili zvučnim kartama u vrlo detaljnim opisima matičnih ploča, ili o dB u opisima sistema hlađenja, ili o novim tehnologijama u testovima procesora i overkloku isl.
Takođe bi trebalo spomenuti da smo jedni od retkih koji konstantno ulažu u opremu za testiranje hardvera tako da su nam testovi vremenom sve bolji i bolji. Nabavili smo merač buke za testove grafičkih karti, kolorimetar za testove monitora… Svesni smo da nam testovi nisu idealni i zato ih konstantno unapređujemo sa novim stavkama, kao što su video materijali propratnog softvera koji govore više nego slike ili pisani opis, dosta slika hardvera i njegovog pakovanja tako da čitalac ne može ništa da propusti. Tu su i detaljni opisi VRM-a matičnih ploča, što je u današnje vreme kada se procesori dosta greju i troše prilikom overkloka od izuzetne važnosti, detaljni opisi unutrašnjosti napajanja ili sistema hlađenja kod grafičkih karti, kućišta, testovi integrisanih zvučnih i mrežnih kontrolera na pločama, detaljne arhitekture procesora i mnogo toga drugog. Dovoljno je samo spomenuti testove ventilatora čije recenzije neretko imaju oko desetak stranica. Da, pričamo o „običnom“ ventilatoru 🙂
Dodaj komentar