Finalni setup (organizatori takmičenja i predispozicije)
U Beogradu su finaliste čekale sprmljene konfiguracije, a sve što je bilo potrebno je da ponesu svoje sisteme hlađenja (CPU i GPU pot), dok je tečnog azota bilo u izobilju! Takmičari su imali na raspolaganju Wprime 32m kao i FutureMark 3Dmark 06 program. Pored ASUS-a kao organizatora našli su se i ostali partneri bez kojih se jedan ovakav događaj ne bi mogao održati, pa krenimo redom.
ASUS
ASUS je za ovo takmičenje obezbedio ASUS EAH5850/2DIS/1GD5/A grafičku kartu koja pored EAH5870 modela predstavlja najbolje single GPU rešenje koje jedan korisnik može da kupi. Uz pomenutu grafičku kartu stigao je softver za overklok (Smart Doctor), te su takmičari upravo sa ovim alatom overklokovali ovo odlično parče hardvera.
ASUS distributer za Srbiju, Direct Link je za ovo takmičenje obezbedio ASUS matičnu ploču oznake Sabertooth i55. U pitanju je model odličnih overklokerskih karakteristika koji pored svih Xtreme Design mogućnosti i dopadljivog „vojnog izgleda“ poseduje i hlađenje koje je u potpunosti izrađeno od keramike. Moramo napomnuti da je ASUS Sabertooth matčna ploča radila fantastično i ispod -60°C temperaturne skale, te da nikome na takmičenju ploča nije otkazala, što je još jednom najbolji pokazatelj o koliko kvalitetnom proizvodu je reč.
Intel
Intel procesore oznake Core i7-860 obezbedila je lokalna kancelarija Intel-a sa sedištem u Beogradu. U pitnaju je model sa 4 jezgra i Intel HT tehnologijom. Na konfiguraciji za utešne nagrade našao se novi model oznake Core i5-670 koji pored toga što je dvojezgarni procesor sa HT tehnologijom, ujedno ima integrisanu grafički čip unutar procesora!
Kingston
Za ovo takmičenje lokalna kancelarija Kingstona obezbedila je memorijske module oznake HyperX 2x2GB 2133MHz. Moduli poseduju ELPIDA čipove, tj. čipove rapoložene za dostizanje maksimalnih klokova. Treba napomenuti da je pomenuta memorija na nekoliko Xtreme Design P55 matičnih ploča kompanije ASUS radila besprekorno i bez ikakvih anomalija i na klokovima koji su daleko veći od onih fabričkih (do 2300 MHz).
Chieftec
Komponente jednog sistema koje su izložene sportskom overkloku moraju biti adekvatno snabdevane strujom, te u tom slučaju jedno dobro napajanje igra itekako važnu ulogu. Kompanija Chieftec je za ovo takmičenje obezbedila modularna napajanja od 1000W visokog kvaliteta, čiji su svedoci upravo takmičari koji tokom rada na svojim sistemima nisu osetili nedostatak snage ili pak osetili nestabilnost, što se i moglo očekivati od ovog poznatog proizvođača napajanja i kućišta.
Logitech
Svima je jasno da velika većina overklokera ujedno pripada i gejmerskoj populacija, koja pored dobrih komponenti voli da poseduje i kvalitetne periferije. Ako bi se izbor periferija suzio na miš, tastaturu ili recimo slušalice, i ako bi morali da tražimo najboljeg proizvođača istih, jednostavno ne bi tražili mnogo i zaustavili bi se na Logitech-u. Pomenuti proizvođač je za ovo takmičenje preko kompanije Computer Land odvojio najbolje komponente koje poseduje, te se na stolovima takmičara našalo sledeće: Logitech G19 Keyboard, Logitech G9x Laser Mouse, Logitech G35 Gaming Headset. Moramo napomenuti da je firma Comuter Land pored toga što je obezbedila pomenute setove, obezbedila i nekoliko zanimljivih igara (kao što je recimo Call Of Duty:Modern Warfare 2 i Avatar) koje su svi prisutni mogli da probaju na konfiguracijama koje su bile specijalno sastavljene za tu priliku.
Microsoft
Svima poznati Windows 7 operativni sistem, bio je prisutan i na ovom takmičenju. Konfiguracije finalista imale su instaliranu Home Premium verziju, koja im je kasnije i poklonjena!
Dodaj komentar