Softverski nivo
Kao što smo ranije spomenuli uz projektor ne dolazi daljinski upravljač, a CD sadrži samo uputstva tako da je upravljanje projektorom moguće samo preko komandnog panela koji se nalazi sa gornje strane kućišta. Tu su tasteri za ulazak u meni, odabir vrednosti (levo i desno taster), njihovu potvrdu, kao i za paljenje/gašenje uređaja.
Od podešavanja tu je samo ono najnepohodnije kao što je podešavanje brigthness-a i kontrasta u deset nivoa. Tu je i podešavanje keystone funkcije za smanjenje trapezoidnosti i to od -30 pa do +30, a postoji i opcija automatskog podešavanja. Naravno tu su i standardne funkcije kao što su uključivanje ECO moda, podešavanje odnosa stranica (16:10, 16:9, 4:3 ili auto), oštrine i saturacije, vertikalne i horizontalne pozicije slike, kao i pozicije projektora u slučaju da se odlučite da projektor držite postrance ili u obrnutom položaju.
Tu je i ASUS Splendid mod gde se može prema potrebama korisnika aktivirati jedan od sedam modova rada u zavisnosti od toga koji se video sadržaj gleda i pozadine na kojoj se gleda. Tako su tu modovi: Standard, Black board, White board, Dynamic, Game, Scenery i Theather. Iz imena modova vidi se da je ASUS mislio ne samo na one korisnike koji će da gledaju filmove i drže prezentacije, nego i na igrače.
Naravno ovde nije kraj opcijama, jer se može podesiti vreme za koje će se projektor isključiti ako se ne koristi, timeout vreme menija, frekvencija i faza slike isl. Sve ovo možete videti detaljnije ispod u video materijalu koji smo spremili za vas:
Sasvim dovoljno opcija za većinu korisnika, a sada prelazimo na naše utiske tokom rada.
Dodaj komentar