Pakovanje, dodatna oprema, izgled
Pakovanje za ADATA UC350 deluje tako da biste na prvi pogled pomislili da je u njemu smešten fleš pozamašnih dimenzija, što je daleko od istine. Na prednjoj stranici se nalazi „prozor“ kroz koji se može videti UC350 tj. njegove minijaturne dimenzije.
Na prednjoj stranici se nalaze informacije da je u pitanju USB 3.1 fleš sa maksimalnim brzinama čitanja/upisa od 100/30MB/s, respektivno. Naveden je i kapacitet od 32GB, a u ponudi su UC350 kapaciteta 16 i 64GB. Tu se može videti i jedna zanimljivost u vidu USB Type C konektora, ali o tome ćemo kasnije nešto detaljnije.
Na zadnjem delu se standardno nalaze višejezične specifikacije, a navedeno je samo da je u pitanju USB 3.1 uređaj. Osim specifikacija navedena je informacija da USB fleš dolazi sa doživotnom garancijom, kao i da ima masu od svega 5g! Lagano, nema šta.
Kroz „prozor“ pakovanja se može videti da je UC350 zlatne boje te smatramo da će biti vrlo popularan, jer je ova boja gotovo uvek u modi/trendu, i vrlo dobro se slaže uz recimo braon tašnu ili pantalone.
Kao što se može videti sa slike, uporedili smo ga sa standardnom vizit kartom. Vrlo je jasno da su dimenzije male te da se može nositi sa lakoćom i u džepu. UC350 se može staviti i na privezak sa ključevima, te se time smanjuje mogućnost da ga izgubite.
Kada se UC350 izvuče iz pakovanja vidi se samo klasičan USB konektor, dok je na telu „ispisan“ logo, oznaka modela, kapacitet i USB 3.1 standard.
Telo ustvari predstavlja plastičnu kapicu koja se može skinuti laganim pokretom, i tek tada se može videti USB Type C konektor.
Kapica se može tako postaviti da prekriva oba konektora tj. da se vidi ili standardni USB 3.1 konektor, ili Type C. Na ovaj način se kapica neće izgubiti, jer će uvek biti uz UC350. Kapica vrlo dobro drži fleš kada se ne koristi, ali uz malo jači cim može ispasti.
USB Type C konektor donosi jednu stvar koji su mnogi tražili godinama. Koliko puta Vam se desilo da prilikom povezivanja USB konektora obrnete stranu, te da morate da rotirate konektor za 180 stepeni kako bi ga u većini slučajeva uspešno povezali. I koliko puta ste posle rotacije „provalili“ da ste ipak prvi put pogodili pravu stranu. Sada je tim mukama došao kraj, jer ovaj konektor je simetričan i kako god da ga okrenete nećete pogrešiti. Dakle, došao je kraj tantalovim mukama 😉
Problem može predstavljati to što ovaj konektor još nije dovoljno rasprostranjen, ali imajući u vidu njegove druge prednosti kao što je mogućnost napajanja uređaja strujom do 3A, veće brzine do 10Gb/s, što omogućava USB 3.1 standard, verujemo da će se brže rasprostraniti u odnosu na prethodne verzije tj. standarde.
Veće brzine kao i mogućnost davanja „više“ struje će biti korisno za brže punjenje mobilnih uređaja koji imaju baterije sve većeg i većeg kapaciteta, kao i mogućnost da se koristi i za druge stvari (da bude univerzalniji), a ne samo za USB uređaje i mobilne telefone isl.
Tokom korišćenja ovog uređaja naišli smo na mali problem. Naime, pošto ima male dimenzije, kada se „ugradi“ na standardni USB port, tada se povlaćenjem za kapicu ona skida te se mora uhvatiti za telo kako bi se UC350 skinuo sa porta.
Prelazimo na softversku podršku…
Dodaj komentar