| Hardver | Procesori | AMD A10 6790K vs Intel i5 4670K
Procesori

AMD A10 6790K vs Intel i5 4670K


Android emulacija

 

Android emulaciju testirali smo na dva načina, koristeći Bluestack Android emulator/simulator, koji inače služi za pokretanje Android igara na PC računarima i koristili smo razvojno okruženje Android Studio u kojem smo merili brzinu podizanja emulatora mobilnog uređaja baziranog na Android 2.3 Gingerbread operativnom sistemu.

 

Antutu benchmark – Bluestack

Antutu baterija testova je nezavistan test program za evaluaciju performansi mobilnih telefona i tableta baziranih na Android sistemu i jedan je od najpopularnijih aplikacija ove vrste. Zbog svoje popularnosti čest slučaj je da proizvođači mobilnih telefona varaju na rezultatima ovog testa. Smatra se da ako rezultati ovog testa prevazilaze više od 50% uređaja istog ranga, da je u pitanju „cheating“. AnTuTu testira memorijske performanse, CPU integer performanse, CPU FP performanse, 2D, 3D, performanse fajl sistema, tj. SD kartice, I/O performanse. Zbir poena ovih rezultata formira ukupan tj. finalni skor.

 

bluestack-antutu

 

Ovaj test pokazuje razliku od oko 22% u korist Intelovog procesora. Ako se uzmu u obzir apsolutne perofrmanse ovih procesora pod emulacijom, rezultati su daleko bolji nego na većini nativnih android uređaja. Razlog za prednost Intelovog procesora leži u sirovim CPU performansama i bržem radu sa memorijom.

 

GFX GL Benchmark 2.7 – Bluestack

GL Benchmark je cross-platform alat za testiranje GPU performansi mobilnih telefona i tableta. Postoji u verzijama za Android, iOS i Windows 8. U najnovijoj verziji podržan je Parallax mapping, Particle System, Motion blur na pokretnim objektima i još mnogi efekti sa senkama. Test je prilično zahtevan i za najnoviju generaciju tableta i smartphone-ova. Test se sastoji od Egypt scene koja je bila prisutna i u verziji 2.5, kao i od T-Rex scene koju odlikuju izvanredne teksture, motion blur efekati dinamičke senke uz veliki broj poligona. Test moze da radi u „nativnoj“ rezoluciji vašeg telefona ili tableta ili u „offscreen“ režimu gde se testira u 1080p rezoluciji sirova snaga GPU-a, što je veoma interesantna opcija za poređenje performansi različitih uređaja sa različitim rezolucijama.

 

bluestack-GFXbench

 

Za potrebe testiranja koristili smo najzahtevniju T-Rex scenu, koja se na AMD-ovom GPU nešto brže izvršavala nego na Intelovom GT2 GPU, što je od 10-20x brže nego na android tabletu klase Nexus 10. Dakle, na oba procesora simulacija Androida se odvija više nego dovoljno brzo.

 

Android Studio – Windows 8.1 x64

Pokretanje AVD emulatora u razvojno okruženju predstavlja dosta naporan zadatak za današnje procesore i ume da koči u radu ukoliko morate često da restartujete emulator. Preporučena količina memorije za rad u Android Studiu sa emulacijom je 8 GB, Java okruženje ume da ozbiljno zaposli sva procesorska jezgra, tako da je što jači procesor preporučljiv.

 

android-studioAVD

 

Podizanje sistema i emulacija je ipak radila solidno brže na Intelovom procesoru. AVD emulator u globalu koristi samo jedan thread, ali procesorske performanse i količina L3 keša utiču na krajnji rezultat. Takođe je moguća i GPU akceleracija, prilikom iscrtavanja „swipe“ efekata, što nije nativno podržano na Intelovom GPU, dok na AMD-ovom jeste.

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar