Šta je NAS i koja je njegova ciljna grupa
Jednostavno rečeno na NAS možete gledati kao na mrežni disk, koji je dostupan korisnicima u lokalnoj mreži, jer se povezuje na lokalni mrežni uređaj (ruter, svič isl). U odnosu na klasičan storage NAS dobija IP adresu preko koje korisnik može da mu pristupi.
NAS osim deljenja fajlova između korisnika u mreži može omogućavati i druge funkcije kao što su prava pristupa određenim fajlovima, RAID podršku radi bržeg pristupa podacima, podršku za pristup podacima bilo gde iz sveta, oporavak od grešaka u određenim RAID modovima isl. Jednostavno mogućnosti su gotovo neogranićene i prednosti u odnosu na ne-mrežni storage su itekako vidjive.
Naravno korisnik može napraviti i svoj „NAS“ u vidu PC mašine koja će služiti samo u te svrhe, ali su takva rešenja obično skuplja, rogobatnija po dimenzijama, a i teže ih je podesiti kako bi imala sve funkcije koje KD22 poseduje out-of-the-box.
Pošto svako u mreži može imati pristup podacima, Shuttle KD22 se može koristiti u firmama gde je važno da se može na jednostavan način pristupiti podacima bilo gde iz lokalne mreže. Opcija prava pristupa gde svaki zaposleni može pristupati samo onim fajlovima kojim ima odobren pristup je nešto što će malo veće firme itekako znati da cene. Entuzijastima koji vole da drže multimedijalne fajlove na jednom mestu KD22 će leći kao „kec na jedanaest“.
Shuttle KD22 podržava i pristup podacima van lokalne mreže, bilo preko FTP servera ili Android/iOS aplikacije i time možete pristupiti podacima bilo gde iz sveta, ako se za to ukaže potreba. Ovo je idealno za firme gde je važno na lak način prilikom putovanja pokazati potencijalnom novom partneru podatke koje traži. Ovakva opcija je idealna i za one zahtevnije korisnike koji svoju multimediju mogu koristiti i dok su na odmoru isl.
Dodaj komentar