| Hardver | Mrežni uređaji | ASUS USB-AC53
Mrežni uređaji

ASUS USB-AC53


Test

 

Za test smo rešili da testiramo brzinu prenosa podataka kako bi se uverili da li će korisnici koji pre nisu koristili WiFi adapter koji podržava 802.11ac standard osetiti benefite u realnom radu.

Kao test ruter smo koristili D-Link DIR-865L model koji ima gigabitni LAN i podržava 802.11ac standard, tako da sa tehničke strane ruter i veza uređaja na njemu nije ni na koji način ograničavala brzinu prenosa.

 

ASUS USB-AC53 Dual Band Wireless AC-1200 Adapter 36 T ASUS USB-AC53 Dual Band Wireless AC-1200 Adapter 39 T
   
ASUS USB-AC53 Dual Band Wireless AC-1200 Adapter 40 T ASUS USB-AC53 Dual Band Wireless AC-1200 Adapter 41 T

 

Desktop PC je bio povezan na LAN port, dok je laptop koristio ASUS USB-AC53 adapter. Laptop je bio povezan na napajanje, a sve varijante štednje su bile isključene kako to ne bi uticalo na postignuti rezultat.

Kao test smo spremili test folder sa jednim velikim fajlom radi postizanja maksimalnih mogućih brzina. Dva puta smo vršili test uploada i downloada na obe frekvencije i uzimali smo za postignutu brzinu srednju vrednost zaokruženu na dve decimale. Ovoga puta smo koristili enkripciju, jer će firme i korisnici koji nabave ovakav adapter sigurno želeti da zaštite svoju mrežu.

 

asus usb-ac53

 

Kao što se može videti brzine nisu ni približne onima koje su reklamirane na adapteru, najviše zbog USB 2.0 interfejsa, jer je recimo ASUS PCE-AC66 postigao na 5GHz mnogo veće brzine.

Takođe se mogu uočiti dve stvari, a to su da je postignuta brzina veća na frekvenciji od 5GHz, kao i da je u praksi ovaj adapter nešto brži od ASUS USB-N53 modela, dok mu je domet kao i kod USB-N53 modela što i ne čudi, jer su im konstrukcije iste.

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar