Hardverski deo – mogućnosti
Srce RT-AC87U rutera čini dualcore CPU na 1GHz (AC68U je imao dualcore CPU na 800MHz), a da bi se podržalo što više povezanih klijenata ASUS je dodao još jedan dvojezgarni CPU koji se brine samo za komunikaciju na 5GHz! Dakle, može se reći da je ovo ruter koji ima snagu modernih mobilnih telefona i svu tu procesorsku snagu koristi za rutiranje i dodatne mogućnosti koje podržava.
Kao i kod ranije testiranih ASUS premium modela procesori i ostatak hardvera mogu da izdrže do 300000 data sesija, što je prema ASUS-ovim tvrdnjama i do 20 puta više nego kod konvencionalnih rutera koje većina korisnika koristi.
ASUS RT-AC87U je zadržao AiRadar tehnologiju koja je zadužena za bolji kvalitet ostvarene veze tj. signala između rutera i uređaja koji se na njega povezuje. Uz pomoć beamforming tehnologije koja fokusira signal ka povezanom uređaju se postiže kvalitetnija veza, što za posledicu osim kvalitetnije veze ima i postizanje većih brzina. AiRadar osim postizanja kvalitetnije veze utiče i na uvećavanje dometa što će značiti korisnicima koji imaju veliku kući ili firmama gde su rastojanja između krajeva velika.
Kao i AC68U, i AC87U koristi TurboQAM modulaciju koja omogućava postizanje 600Mb/s kada se koristi 802.11n standard, dok je glavna brzinska razlika imeđu ova dva rutera u brzini kada se koristi 802.11ac standard – 1300 (kod AC68U) u odnosu na 1734Mb/s.
Dodaj komentar