OSD meni
OSD je skraćeno od „on screen display“, što većina verovatno i zna. Nećemo Vas puno gnjaviti, već ćemo proći kroz osnovne opcije. OSD tasteri se nalaze sa zadnje strane monitora u donjem desnom uglu, što u slučaju da imate potrebu da ih često koristite i nije baš najsrećnije rešenje. Srećna okolnost je da su tasteri malo poveći, pa ćete bez veće muke da ih „nabadate“ i u mraku.
OSD je prilično siromašan opcijama, što nas i ne čudi s obzirom da smo već apsolvirali kakvoj svrsi je ovaj monitor namenjen. Tu nećete imati da birate kolorne profile, niti da podešavate R,G i B nivoe.
U okviru sekcije „Informacije“ naći ćete na kojim podešavanjima trenutno monitor radi.
Opcija „Light in Motion“, kao što smo već rekli, ima funkciju da upali ili ugasi LED osvetljenje u dnu nosača monitora.
Postoji zaseban taster kojim ćete podesiti da li želite 60, 120 ili 144Hz vertikalno osvežavanje slike.
Pored njega imamo i taster za „crosshair“ i „timer“ funkcije. Aktiviranjem „crosshair“ funkcije na sredini monitora će se pojaviti nišan koji možete dalje pozicionirati po želji uz pomoć džojpada sa zadnje strane navigacionog menija, a isto tako možete izabrati jedan od četiri ponuđena tipa nišana. Druga opcija „tajmer“ prikazuje sat na nekom delu ekrana (po vašoj želji) koji će brojati od 30:00 (ili više) minuta do 00:00. ASUS je ovo malo bombastično nazvao GamePlus Technology. Mi, nažalost, nismo našli preterano upotrebljivim ove opcije, što ne znači da nekome neće zatrebati. Crosshair može biti naročito koristan kod hard core gejmera koji uživaju da igraju kompetitivno online FPS igre.
Da pomenemo još da postoji opcija Overdrive (OD) koju treba ostaviti na „Normal“ podešavanje, jer tako daje najbolju sliku. Tu je još i ULMB, što je akronim od Ultra Low Motion Blur. Ona ne može da se aktivira u 144Hz modu, već osvežavanje slike morate staviti na 120Hz ili niže. Ukratko, ona umanjuje zamućivanje slike koje se javlja pri naglim pokretima tokom igranja (ne Vas, već karaktera kog kontrolišete u igri).
Naravno, nama je ipak više stalo do 144Hz nego do ULMB funkcije.
Poslednja i ne i najmanje bitna opcija je da možete resetovati sva podešavanja OSD-a, ma koliko malobrojna bila 🙂
Dodaj komentar