Layout i BIOS
GD70 ima vrlo pedantno odrađen layout, bez većih zamerki, iako se na njemu nalazi pregršt stvari, među kojima je čak 7 SATA portova + 1 e-SATA , LED diode, kao i veoma korisni P80P LED displej, koji očitava stanja prilikom POST-ovanja matične ploče. U mraku GD70 svetli kao Božićna jelka.
Poodržan je i hardverski RAID za koji je zadužen Jmicron JMB 322 kontroler, a tu su pored overklok i „green power“ tastera i tasteri za „power-on“ i „reset“. Dugmići su izvedeni kao „soft-touch“, što je po prvi put primenjeno na nekoj matičnoj ploči. Clear CMOS dugme se nalazi sa zadnje strane, na backplate-u, pa je u slučaju neuspešnog overklokinga moguće uraditi brisanje sadržaja CMOS-a bez otvaranja kućišta.
Za razliku od ROG ASUS Crosshair IV matične ploče, GD70 na sebi poseduje čak 4 PCI-Express 16x slota. Međutim, ograničenje čipseta je identično kao i na ASUS-u. Moguće je koristiti 2x x16 CrossfireX, u PCI-Express 2.0 režimu rada. Quad Crossfire je moguće poterati u 4x x8 režimu.
Hlađenje naponske sekcije i čipseta je izvedeno u sada već standardnom heatpipe maniru, bez dodatnih ventilatora koji bi stvarali buku. Zagrevanje matične ploče pri overklokingu je bilo u granicama normale.
BIOS je za MSI standardan AMI, bez vidnih mušičavosti, sasvim pedantno odradjen. Dozvoljava podizanje napona na northbridge-u, na IMC/L3, jezgrima, memoriji i još na mnogim mestima. Memory-Z je integrisan programčić koji isčitava sadržaj SPD-a na memorijskim modulima i govori nam o tome kakvih je karakteristika DDR3 memorija koju koristimo. Pored svega BIOS poseduje i program za update, koji naravno, radi sa fleš diskovima. Rasponi HTT frekvencija i napona su više nego dovoljni za ekstremni overklok.
Dodaj komentar