Raspored ostalih komponenti
Na gornjem delu ploče zatičemo dva osmopinska konektora koji su odgovorni za napajanje procesora. Pored napojnih konektora nalaze se i tri 4-pin konektora za ventilatore od kojih je jedan već zauzet, jer hladnjak naponske sekcije ima aktivno hlađenje.
Sa leve strane, pored standardnog 24pin konektora za napajanje same ploče, nalazimo dva prekidača. Jedan je DIMM.2, a drugi je RSVD prekidač koji služi da se izbegne cold boot bug prilikom sesije na LN2, kada se dostignu veće temerature u minusu. Pored dva prekidača se nalazi i RGB 12V konektor. Sa druge strane od 24pin konektora vidimo jedan front USB 3.1 Gen 2 priključak, kao i još jedan 4pin fan konektor. Nedaleko odatle nalazi se i DIMM.2 slot, a još bliže CPU soketu nalaze se RAM slotovi. RAM slotova ima 4 sa jedne i druge strane soketa.
Na dnu ploče od imamo dva prekidača, jedan je pause koji služi za slow mode sistema, tačnije da se množilac procesora spusti na x8 da bi se prilikom LN2 sesija lakše „uhvatio skrinšot” kada se radi na fekvencijama procesora koje nisu baš stabilne. Drugi prekidač je još jedan RSVD. Osim toga, imamo jedan RGB kontektor i jedan adresibilni RGB konetor. Od konektora još imamo VROC, NODE, konektore za merenje temperature vode, protoka vode, a u samom uglu je i crno dugme BIOS Switch.
Pored tastera za uključivanje i restartovanje ploče nalaze se i Safe Boot dugme kao i Retry dugme. Odmah pored njih se nalaze dva USB 2.0 front kontektora i jedan USB 3.1 Gen1 front konektor. Malo iznad nalaze se dva PCI-E x16 i jedan x1 slot.
Za zvuk se pobrinuo SupremeFX i koristi S1220 audio kodek i dva Nichicon premium kondenzatora, pa je i donji desni deo PCB-a „laser cut-ovan” zarad uklanjanja šuma.
Negde sam pročitao da nije dobra za gaming, ne znam da li je to istina. Što se matičnih ploča tiče, moj favorit je ROG serija Rampage 10 Black.