Par reči za kraj i finalna ocena
Z87-C i Z87M-Plus su dva „vanilla“ Z87 modela. Kao takvi su pokazali sasvim solidne mogućnosti i nivo performansi. Generalno, slabe tačke ovakvih modela su overkloking mogućnosti, koji nisu loše, ali nisu ni vrhunske. Sa druge strane, nekome možda neće odgovarati relativno siromašan paket, koji ne sadrži nikakav dodatni kontroler. 6 SATA portova će možda nekome biti malo, Realtek-ov ethernet je možda detalj koji će odbiti potencijalnog korisnika, ali kao što ste mogli da vidite u testu ova dva modela ne poseduju neke ozbiljne nedostatke. Z87-C poseduje nešto veću cenu od sličnog Z87-K modela, mada je u pitanju bolje osmišljen, ali opet, za nešto veći novac može se uzeti i Z87-A, dok se Z87M-Plus nešto više zagrevala na testovima, te smatramo da je hlađenje VRM sekcije moglo biti bolje rešeno.
Kada uzmemo u obzir kvalitet komponenata, dodatnu opremu, odnos cene i kvaliteta, kao i overkloking mogućnosti ASUS Z87-C zaslužuje „PCAXE Silver“ naličje.
ASUS Z87M-Plus zbog specifičnosti kao što je optički izlaz i kompaktan dizajn, zaslužuje ipak nešto veću ocenu nego ASUS Z87-C. Možda je nekome odbojno to što je Z87M-Plus mATX formata, ali za sklapanje pristupačnog HTPC-a ili kompaktne desktop konfiguracije, ovakav format je ipak nezamenjiv, ne računajući ITX. Kada uzmemo sve ovo u obzir, Z87M-Plus zaslužuje „PCAXE Gold“ plaketu.
Prednosti Z87-C:
Solidna matična ploča
3 PCI slota
Mane Z87-C:
Nešto viša cena u klasi
Prednosti Z87M-Plus:
mATX format – kompaktnost
Solidan oc. potencijal za model ove kategorije
Optički S/PDIF out
Mane Z87M-Plus:
pregrevanje VRM sekcije
ASUS Z87-C i Z87M-Plus modele na test ustupio ASUS
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar