Rezultati testova
Za testiranje ASRock X99 Extreme6 koristili smo Intel i7 5960X procesor.
Overkloking i zagrevanje
Maksimalno postignut stabilan overklok sa procesorom na testu i Cooler Master V8 hladnjakom iznosio je više nego solidnih 4,179 GHz sa osmojezgarnim Haswell-E procesorom.
Napominjemo da se pri stress testu naponska sekcija zagrejala na maksimalnih 56 stepena, pri maksimalnoj potrošnji sistema od nekih 360W. Podizanje frekvencije sa fabričkih 3 GHz na 4,18 GHz na osrednjem hladnjaku je više nego dobar rezultat.
Maksimalan rezultat za RAM od 2800 MHz je više nego dobar za testirani primerak memorijskih modula, koji su deklarisani na 2400 MHz za XMP profil.
Maksimalna vrednost BCLK-a koja je postignuta na 1:1.25 BCLK strap-u, je 128 MHz, pri čemu sistem nije pokazivao znake nestabilnosti.
Overklok od 4,18 GHz je postignut sa naponom od 1,218V.
Zagrevanje VRM sekcije je bilo nešto veće nego na znatno skupljoj ASUS Rampage V Extreme matičnoj ploči, koja između ostalog ima i veoma masivan hladnjak na MOSFET-ima. Može se reći da se Extreme6 sasvim lepo nosi u ovom testu.
LAN test
Pokušali smo da proverimo performanse i latenciju LAN kontrolera uz pomoć Web Server Stress tool softvera. U pitanju je softver koji simulira klikove deset korisnika ka izabranom web serveru i meri odziv. Kao referentni server koristili smo naravno www.pcaxe.com.
Rezultati za I-218V su nešto slabiji nego što je to uobičajeno, dok su za Qualcomm ethernet kontroler sasvim korektni. Na kraju krajeva, rezultati pinga nisu uopšte loši, pa je ovaj model podesan za gejming.
Rad sa SSD-om
Rad sa SSD-om je standardno dobar, naročito kada su 4K fajlovi u pitanju. Rad sa SSD-ovima i SATA standardom treće generacije je na nivou maksimuma koji mogu da daju ovakvi uređaji. Sistem u radu je bio veoma agilan, a podizanje sistema munjevito brzo. Razlike u radu sa SSD-om se ogledaju u nijansama između različitih modela matičnih ploča i predstavljaju nam reper za nivo upeglanosti BIOS-a.
Dodaj komentar