Killer LAN
Killer NIC (Network Interface Card) je dizajniran da zaobiđe standardni mrežni stek protokol, tj. TCP/IP stack.
Da bi malo bolje razumeli šta ovo znači, moramo prvo da objasnimo šta je to OSI model. OSI model (Open Systems Interconnection) model je konceptulni model koji karakterizuje i standardizuje interne funkcije komunikacionog sistema tako što ih deli u apstraktne slojeve. Dakle, između aplikacije koja koristi mrežni protokol i hardvera postoji više logičkih, softverskih slojeva, slično uostalom, kao i između bilo kojeg softvera i hardvera. Dakle, da bi pristupili hardveru vašeg mrežnog kontrolera, potreban je API (Application Programming Interface), koji vrši odgovarajuće pozive preko operativnog sistema do hardvera. Neki od poznatijih mrežnih API-ja su SOAP i REST, a Microsoft u okviru Windows operativnih sistema koristi sopstveni Windows API koji sadrži mrežne servise, čije podkomponente koriste NetBIOS, Winsock, NetDDE, RPC i još dosta toga. Ove komponente su sastavni deo netapi32.dll dinamičke biblioteke u Windowsu.
Većina mrežnih kontrolera koriste procesorsko vreme za svoj rad. Proizvođač tvrdi da Killer mrežni kontroler smanjuje mrežnu latenciju i ping, zahvaljujući posebnom procesoru, dizajniranom od strane Freescale-a, koji obavlja zadatke koje bi inače odrađivao CPU. Činjenica je da na današnjim procesorima ovaj ne preterano zahtevan zadatak ne predstavlja neki naročiti problem, ali je ping i dalje prisutan.
Za igrače popularnog League Of Legends-a očekivano smanjenje ping-a je i do 136%. Drugim rečima ako ste imali ping 200 ms, očekivani ping može biti oko 90 ms, mada ipak u većini slučajeva ovo zavisi i od Internet konekcije. U slučaju da konekcija nije problem, eventualni problem sa latencijom biće u značajnoj meri otklonjen. Mrežni procesor putem softvera integrisanog u drajveru vrši selekciju i na pametan način raspoređuje resurse.
Killer mrežni kontroler na matičnoj ploči je oklopljen EMI shield-om, a pored se nalazi kristalni oscilator koji najverovatnije ima funkciju da isporučuje klok signale za mrežni procesor.
Dodaj komentar