Unutrašnjost
Otvaranju stranice pomažu šrafovi sa velikim glavama, koje možete ručno odvrnuti, kao i plastična drška.
Otvaranjem kućišta možemo videti nešto što nam već izgleda veoma poznato. Naime, ceo unutrašnji raspored kućišta je identičan onome kod Thermaltake Chaser A31, kao i kod Urban S31. Raijintek je izgleda stupio u kontakt sa OEM proizvođačem i odlučio da korisnicima ponudi bolji dil od konkurencije.
Unutrašnjost Agos-a je crne boje, što je u današnje vreme apsolutni standard za svako iole ozbiljno kućište. Crna unutrašnjost važi i za beli model Agos kućišta.
Mesta za hard diskove u kavezu ima ukupno šest. Kavez se na polovini deli na dva dela, a tri gornje fioke možete odstraniti po želji.
Nosači od hard diskova su iz jednog dela, izliveni od fleksibilne plastike. Prisutno je i malo antivibracionog materijala, a 3,5“ hard diskove ne morate uopšte zašrafljivati. Jednostavno savijete ram i „upašete pipke“ u rupe od hard diska.
Za 2,5“ uređaje i dalje morate koristiti šrafove što im ne možemo zameriti. 2,5“ uređaj će u većini slučajeva biti neki sistemski SSD koji ćete retko skidati sa nosača. Međutim, antivibracioni materijal je tu samo radi reda i nema neku posebnu funkciju jer se kroz pipke vibracije prenose na ostatak rama.
5,25” podeoci su opremljeni jednostavnim mehanizmom za montiranje koji ne zahteva korišćenje alata.
Sa gornjim kavezom ste ograničeni na karte maksimalne dužine do 290mm, a odstranjivanje kaveza otvara vrata za grafičke do 410mm.
Neko će ukloniti gornji HDD kavez radi boljeg ubacivanja vazduha sa pradnje strane, čisto iz estetskih razloga ili zbog ugradnje super-dugačkih grafičkih karti. Vađenjem gornjeg dela HDD kaveza smo bili u mogućnosti da vidimo prednji 120mm ventilator koji je fabrički montiran.
Izgleda da je ipak urađena nadogradnja metalnog skeleta, pa umesto na metalne izbočine, kod Agos-a napajanje naleže na gumene nosače. Možete montirati napajanje maksimalne dužine 165-170mm, ukoliko želite montirati donji 120mm ventilator. Dodatnu pažnju morate posvetiti dužini napajanja, ako ima modularne kablove, jer se oni takođe mogu sudarati sa ventilatorom.
Još jedan mali apgrejd se odnosi na korišćenje šrafova sa velikim glavama umesto običnih kod PCI/PCIe otvora, a ventilisani poklopci su i dalje od tanke mesh mrežice i veoma su savitljivi.
Skidanjem drugog bočnog panela se još jednom uveravamo u identičnu raspodelu stvari kao kod ranije pomenutih kućišta.
Raspored je poprilično dobar i ima puno malih krilaca za vezivanje kablova.
Procep za montiranje kulera je skromnih dimenzija (14 x 15cm) i verujemo da će se slagati sa velikom većinom matičnih ploča.
Mesta iza tacne od matične ploče nema previše, svega 17mm, i to na najdubljem delu. S obzirom da bočni panel nema nikakve izbočine, oko slaganja kablova ćete morati dodatno da se potrudite.
Pošto skelet kućišta skoro da nije ni promenjen, dizajn povlači za sobom istu manu. Problem je što su sve glavne rupe za provlačenje kablova iste veličine, što znači da će donja rupa, gde prolazi najviše kablova, uvek biti malo u gužvi.
Dakle, rupa za provlačenje kablova ima ukuno četiri. Tri su istih dimenzija (25 x 80mm) i postoji još jedna rupa, gore u ćošku, bez kedera, koja služi za provlačenje 4/8-pinskog ESP naponskog kabla.
Prednja maska se skida tradicionalnim hvatanjem za donji deo i povlačenjem ka sebi. Svi kablovi i I/O konektori su vezani baš za masku, tako da treba paziti koliko cimate pri skidanju.
Svi kablovi su crne boje, što je lep estetski detalj, a čak je i kabel od prednjeg ventilatora u crnom bužiru. Kabel od prednjeg ventilatora je pošteno dugačak i verovatno nećete imati problema sa dosezanjem naponskog priključka na matičnoj ploči.
Što se kvaliteta plastike tiče, možemo videti promene nijanse crne boje na nekim mestima, ako se baš potrudimo da nađemo ta mesta. Materijal inače ne odaje previše kvrckav utisak, što je karakteristično za krutu plastiku koja lako puca. Ovo je pre-produkcijski primerak, pa su ovo možda posledice toga, ali svakako ovaj fenomen nismo mogli videti na belom modelu.
5,25“ poklopci se sa lakoćom mogu skinuti sa spoljnje strane i to sa pritiskanjem jedne ili obe žabice na samom poklopcu.
Već smo sa spolja mogli videti male rupe duž ruba prednje maske i sada ih možemo videti iznutra. Stvarno ne vidimo funkciju ovih rupa, sem da propuštaju prašinu. Potrudili su se da stave filter iza meš mreže i par milimetara pored su rupe bez ikakve zaštite. To važi i za veliki donji „sportski usis“ koji takođe zaobilazi filtracioni sistem.
Filter na prednjoj masci i na 5,25“ poklopcima je izveden sa upotrebom tankog sunđera, kao što smo i mislili, a donji filter je od fine mrežice. Zaista dobar sistem filtera za kućište ovog cenovnog ranga, pa nam nisu jasne te nepotrebne rupe na prednjoj masci koje prašini daju slobodan prolaz.
Lim od kojeg su napravljene stranice je 0,55mm debljine, i u nekoj meri se savijaju po dijagonali, a ujedno malo i zveče ako ih protresete.
Sviđa nam se što su bočnim ventilacionim otvorima posvetili dosta pažnje i što je ovo mesto opremljeno magnetnim filterom za prašinu. Nije najfinije strukture što se filtera tiče, ali će definitivno poslužiti.
Dodaj komentar