Montiranje
Dok smo sklapali mašinu, primetili smo da šrafova baš i nema tako puno. Da budemo precizniji, ima ih puno, ali su svi tačno predodređeni što može biti problem u slučaju da izgubite koji. Za montiranje napajanja ima tačno četiri šrafa, nosača za matičnu ploču imaju tačno devet, za hard diskove ima tačno 32 (za osam fioka), za zašrafljivanje ploče opet ima tačno devet itd. Jedna mala mana na koju smo naleteli je da antivibracione gume na koje naleže napajanje dosta lako otpadaju sa mesta.
Gornji 140 mm ventilatori koje smo ubacili nemaju klasičan ram i oni se montiraju na rupe od 120 mm ventilatora, što u slučaju Arc Midi-a nije bio problem jer smo uz pomoć gumenih nosača lako okačili ventilatore na metalnu mrežu. Šestougaona mreža nudi veliku autonomiju oko montiranja ventilatora, pa možete kombinovati razne veličine na raznim mestima. Kućište je veoma zahvalno i nudi dosta prostora za rad, čak i ako imate ogroman kuler, a to je veoma bitna stavka funkcionalnog kućišta. Oko kablova se nismo previše trudili, što možete videti i sa fotografija, a zbog toga smo se verovatno i malo namučili da zatvorimo stranicu. Lim je možda bio malkice ispupčen posle zatvaranja, ali jedva primetno.
Iz nekih razloga Fractal je uključio samo dve velike vezice koje možete odvezati i koristiti više puta, ali nekoliko običnih vezica bi bilo više nego dobrodošlo. Ne košta ništa, a puno pomaže, naročito ako su već postavili kvačice za vezivanje na tacnu od matične ploče. Mi smo faktički bili ograničeni na samo jednu vezicu jer je druga pukla prilikom vezivanja kablova.
Mana koju povlači gornja polica u donjem kavezu je da od gornjeg kaveza malo štrče šrafovi. Ti šrafovi će Vam vrlo verovatno izgrebati disk što će nekoga možda koštati garancije ili nećete ni moći ubaciti hard disk, a sve to zavisi i od debljine vašeg uređaja.
Na kraju moramo da kažemo da kućište veoma dobro sarađuje i da nismo imali problema sa osmopinskim naponskim konektorom jer su rupe za kabliranje veoma pametno postavljene. Sa NH-D14 smo bez problema zatvorili stranicu uz montiran ventilator na stranici, a bilo je čak i još lufta između njih. Plastične delove smo skidali i vraćali nekoliko puta, kao i same stranice, a za to vreme nismo stekli utisak da je za neki deo kućišta upotrebljen nekvalitetan materijal.
Kao deo ekstremnog testiranja sproveli smo tzv. “mačak-test“! Naš test pomoćnik, beli mačak težak nešto iznad 5 kg je seo na gornji deo kućišta da bi proverili koliko je konstrukcija čvrsta. Kao što možemo zaključiti sa fotografija, postoji neko minimalno savijanje mreže. Mačak test rezultat: Pass!
Dodaj komentar