Unutrašnjost
Opšti trend ili moda je da unutrašnjost kućišta bude ofarbana crnom bojom, a tako je i ovde slučaj. Naš prvi utisak je bio da je kućište prostrano, kako se kasnije ispostavilo i bilo je tako, pa krenimo redom.
Smeštanjem napajanja u donji deo kućišta svakako se izgubilo malo mesta za eventualno smeštanje radijatora ili rezervoara za vodena hlađenja, ali na svu sreću radijator možete montirati gore, gde ima više nego dovoljno mesta.
Svidelo nam se što napajanje celom svojom dužinom leži na gumenim odbojnicima, čija je svrha da totalno eleminišu vibracije koje uglavnom prouzrokuje ventilator na napajanju.
Svi kablovi su i više nego dovoljno dugački, a svidelo nam se što su kablovi uglavnom crne boje (izuzev jednog “partizanovca”), pa su u praksi neprimetni kada se uredno sprovedu do željenih komponenti.
Na slikama iznad vidimo kako sistem protiv krađe periferija izgleda i sa druge strane, a dovoljno je samo odšrafiti šraf prstima, a nije potreban nikakav alat za tu akciju. Naravno, sada jasno vidimo i o kakvim je ventilatorima reč, a isti su tonu unutrašnjosti CM Storm Trooper kućišta. Jasno se vidi i da postoji mnoštvo otvora za uredno kabliranje, a pohvalno je što je rupa na kojoj će ući/izaći najviše kablova najveća pa će te tu akciju uraditi sa lakoćom. Naravno, i postojanje “malog HDD/SSD kaveza” za 2.5” uređaj je pohvalno, a smatramo da je Cooler Master ovaj deo odlično rešio.
Deo kome ćemo posvetiti dosta pažnje je deo sa hard disk kavezima kojih ima dva. Ono što nam se u startu svidelo je što hard diskove postavljate po pravim uglom u odnosu na matičnu ploču, a hlađenje istih je savršeno rešeno. Ti ventilatori “hvataju” svež vazduh i odmah ga distribuiraju van kućišta, pa ostale komponente neće dobijati podgrejan vazduh. U slučaju da montirate opcione ventilatore na bočnu stranicu ili na podnožje kućišta, praktično ćete dobiti dva odvojena sistema hlađenja. Ipak… Cooler Master je ostavio mogućnost da za 90 stepeni rotirate hard disk kaveze. Možda u kućištu imate samo jedan hard disk i tako ćete omogućiti Trooper-u da i sa te prednje strane uvlači svež vazduh. Pogledajte slike ispod i sve će vam bitno jasno.
Svidelo nam se to što pokretne šine na sebi imaju gumene držače, pa HDD kavezi leže na gumi, a ne na metalu direktno, što će uticati na eliminaciju potencijalne buke jer neće biti vibracija prouzrokovanih radom hard diska.
Same hard diskove u kavez montiramo putem već spomenutih plastičnih ležišta, koje je dovoljno malo saviti i hard disk je na mestu. Inače, moguće je na ta ležišta monirati i neki 2.5″ uređaj, tj. SDD ili HDD jer postoje rupe predviđene za to.
Zaista postoji dosta mesta za skrivanje kablova i vidi se da je Cooler Master studizno pristupio ovoj problematici, a mi se nećemo previše zadržavati na opisu ovog dela. Na kraju krajeva, čemu služe slike? Mi nismo naišli na manu kada je reč o kabliranju u ovom kućištu i jedno je od boljih kada se priča samo o tome.
Kada se sve sabere i oduzme, bilo smo veoma zadovoljni i sa unutrašnošću CM Storm Trooper kućišta.
Dodaj komentar