Potrošnja, buka i temperature
Kao što ste mogli videti sa slika naponski adapter na svojem izlazu nudi maksimalno 3,42A na 19V što nam govori da će maksimalna potrošnja kompletne konfiguracije biti manja od 65W.
Potrošnju smo merili u više scenarija – idle, Prime95, 3D Mark Fire Strike koji opterećuje istovremeno i CPU i GPU, prilikom reprodukcije 1080p HD video materijala preko MPC BE playera, kao i reproduckije preko Firefox web browsera sa poslednjom verzijom Adobe Flash Playera.
U grafikonima je prikazan maksimum potrošnje u ovim scenarijama.
Kao što možete videti, potrošnja ni u jednom trenutku nije prešla 30,4W, dok je u režimu mirovanja iznosila oko 10W. U realnom radu potrošnja najčešće iznosila oko 20W. Uzevši to u obzir, može se reći da je naponski adapter overkill, jer potrošnja sa nekim eksternim storage uređajem i recimo wireless kompletom ne bi trebalo da pređe 35W prilikom punog opterećenja, što je gotovo polovina od deklarisane snage adaptera. Još ako spomenemo da je ovo bila potrošnja „iz zida“ sasvim je jasno da je potrošnja konfiguracije još manja.
Što se tiče buke oba BRIX-a poseduju aktivno hlađenje izmerena buka sa 3cm daljine od uređaja se kretala u opsegu ~42 – 52dB, što je na udaljenosti od 1m tik nešto malo oznad 20dB, što možete videti sa grafikona ispod. Buka je merena sa PCE-322 A uređajem kojeg standardno koristimo u našim merenjima.
Obzirom na dimenzije uređaja, kao i njegove performanse buka nije problematična, ali možda je mogla biti nešto malo niža kako bi mogla zadovoljiti i one hardcore entuzijaste koji cene tišinu.
Temperature CPU-a su bile sasvim očekivane, ali nas je iznenadila temperatura kućišta koja nije prešla preko 36°C, iako je prilikom testiranja sobna temperatura bila 25,2°C. Temperaturu kućišta smo merili sa beskontaktnim laserskim uređajem, i veća toplota se generisala na stranicama kućišta gde su se nalazili otvori za hlađenje nego na gornjem delu kućišta koje je bilo za 2-4 stepeni hladnije. Intel i5 5200U je tokom naših testova često boostovao svoju frekvenciju i najveći boost koji smo uočili je bio 2,58GHz.
Sve u svemu temperature su odlične, jer tokom rada kućište se ne zagreva i lako se može staviti gotovo bilo gde.
Dodaj komentar