Spoljašnjost
Prvo što upada u oči su minimalne dimenzije ovih uređaja, koje iznose nešto malo manje od 11x11x5 cm.
Da bi ste stekli pravi utisak o njihovim dimenzijama možete pogledati i dodatne uporedne slike. Jednostavno, deluje prosto neverovatno da se u ovakvo malo kućište može smestiti kompletan PC baziran na Intelovom i3 ili i5 CPU, kao i da lagano može stati u malo veću šaku.
Ono što nam se nije dopalo je da je površina uređaja glossy tipa, jer to ostavlja mogućnost za lako ostavljanje otiska prstiju, lakše se vide i eventualne ogrebotine i sl.
Gornja stranica uređaja „krije“ Gigabyte logo i dugme za paljenje, koje svetli nenametljivo plavo kada je BRIX uključen.
Donja stranica sadrži nalepnicu sa informacijama o uređaju tj. oznaku modela, kakav naponski adapter traži, kao i njegov serijski broj. Tu se nalaze i pravougaoni otvori za hlađenje.
Četiri nožice koje odvajaju BRIX od podloge su mesta gde se nalaze šrafovi, čijim se odvrtanjem dolazi do unutrašnjosti BRIX-a. Ono što je zanimljivo je da postoji nešto što liči na peti odstojnik, a ustvari predsatvlje mesto koje se hvata pristima kako bi se što lakše odvojila donja stranica od ostatka kućišta.
Prednji deo sadrži nalepnicu odgovarajućeg Intel CPU-a, dva USB 3.0 porta i izlaz za zvučnike/slušalice koji može biti i ulaz za mikrofon. Dakle sa ovime ne možete istovremeno koristiti i mikrofon i slušalice radi recimo skype sesije, već je potrebno kupiti neku USB zvučnu kartu ili pak web kameru koja ima svoj mikrofon. Ovo je verovatno i jedina stvar koja nam se nije dopala kod BRIX-a, mada se može jednostavno rešiti.
Obe bočne stranice sadrže samo otvore za hlađenje.
Sa zadnje stranice se nalaze preostali konektori – dva USB 3.0 koji mogu služiti za tastaturu i miš ili neki wireless komplet, gigabitni LAN port, kao i HDMI i miniDP video izlazi. Tu je standardno i mesto za naponski konektor, kao i Kensington bravicu.
Pozdravljamo potez Gigabyte-a da svi USB portovi budu 3.0. Prelazimo na unutrašnjost…
Dodaj komentar