| Hardver | Konfiguracije | ASUS Transformer AIO P1801
Konfiguracije

ASUS Transformer AIO P1801


Hardverski deo

 

Hardver koji pokreće Windows 8 x64 operativni sistem baziran je na Intelovom Core i5 3350p procesoru, izrađenom u 32nm sa Ivy Bridge jezgrom.

 

cpu-gpu-desktop T

 gpuz

 

U pitanju je veoma snažan procesor, sa četiri jezgra, koji pored svega ima deklarisan TDP na samo 69W. Radna frekvencija ovog procesora je baznih 3,1 GHz uz turbo mod do 3,7 GHz za jedno jezgro. Procesor koji stiže unutar PC Stationa ne poseduje integrisanu grafiku, već koristi eksterni nVidia GPU, koji predstavlja mobilno rešenje. U pitanju je GeForce GT730m, gde sufix „m“ znači da je u pitanju niskopotrošni čip. Performanse ovog rešenja nisu spektakularne ako govorimo o nekom „hard core“ gamingu, pre bi se moglo reći da su negde na nivou AMD-ovog desktop A10 APU-a, možda čak i nešto bolje. Grafički čip opskrbljen je sa čak 2GB video memorije, što je po našem mišljenju nepotrebno, s obzirom da se radi o 128-bitnoj DDR3 memoriji i relativno slabašnom GPU-u kada je u pitanju gejming. Ipak, ova grafika je upakovana u tanko kućište, veoma malo troši, a to se sve zajedno jedva zagreva.

 

diskinfo

 

Ovako „fancy“ uređaj po našem skromnom mišljenju bi trebalo da stiže i sa SSD drajvom od barem 120GB koji poseduje SATA3 specifikaciju, međutim u ASUS-u su se ipak opredelili za standardan hard disk na 7200 rpm, veličine jednog Terabajta. Ono što ipak pozdravljamo je optimizacija samog BIOS-a i matične ploče, zbog koje sistem butuje veoma brzo iako je u pitanju običan HDD. Ipak, ukoliko želite da pokrenete sijaset aplikacija istovremeno i da odziv bude brz, osetićete potrebu za SSD drajvom.

 

grejanje T

 

Kao što smo već spomenuli, zagrevanje samog hardvera unutar kućišta je na sasvim prihvatljivom nivou.

 

attach T manual T
   
manual1 T stationmode T
   
switching T tabletmode T

 

Da bi smo vam približili upotrebnu vrednost Transformera, okačili smo ilustracije načina rada ovog uređaja. Dakle, moguća su tri režima rada. Nativni Windows 8 i nativni Android tablet, zatim Nativni Win8 i remote Win 8 na tabletu kao i remote Win8 preko nativnog Android tableta.

 

remote-switch T remote-win8 T

 

Prilikom odvajanja tableta od PC stationa prelazite u Android režim, ali pritiskom na plavo dugme na Tabletu možete da radite u Windows 8 režimu.

 

volumebrightnesscontrol T

 

Zvuk i slika mogu da se podešavaju preko funkcijskih tastera u PC modu, dok se za kontrolu zvuka na tabletu koriste „volume rocker-i“.

 

fileacess T

 

Pristup fajl sistemima je moguć isključivo zasebno na PC station-u ili na tabletu, ali za deljeni pristup potrebna je sinhronizacija. Moguće je svakako instalirati i aplikacije za pristup share-ovanim direktorijumima i particijama, ali to je već nešto što nije sastavni deo softverskog paketa.

 

audio T

 

Tablet i PC Station koriste zasebne zvučnike. Zvučnik na PC Stationu je kontrolisan od strane Windows 8 operativnog sistema, a na tabletu od strane Android sistema.

Kada je Windows 8 u remote modu, audio izlaz je konfigurisan za rad na oba zvučnika.

 

Ivan Vujić

Software, storage, network etc editor @ AXE
Database migration @ RC ETF

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar