Montiranje
Montažni sistem počinje stavljanjem odgovarajućeg backplate-a. Ceo backplate za Intel platforme je plastičan, te nema bojazni od kratkih spojeva, a u slučaju naše test ploče, primenjujemo njen fabrički backplate. Nakon toga je najbolje ušrafiti stubove za odgovarajuće podnožje, dok se pridržava backplate, kako ne bi ispao. Nakon ušrafljivanja stubova, backplate više ne može da ispadne i ponovo možete da radite sa obe ruke.
Sledeće na redu je stavljanje odgovarajuće maske na CPU blok, koja se razlikuje u zavisnosti od soketa. Kod Intel sistema je skoro svejedno, ali je mogućnost okretanja metalne maske u više orijentacija korisna opcija u slučaju AMD platforme.
Nakon toga sledi jednostavno „slajdovanje“ CPU bloka na stubiće i njihovo zašrafljivanje. Pozdravljamo korišćenje zavrtanja koji se lako zatežu rukom, a opciono i krstastim šrafcigerom.
Ventilatori se šrafe dugačkim tankim šrafovima za radijator, nezavisno od toga da li je kućište između radijatora i ventilatora, jer su sami šrafovi dovoljno dugi, a opet nedovoljno da probuše neku komoru, tako da nema bojazni od curenja. Lepo od NZXT-a što je napravio „foolproof“ montiranje. Ako pak radite push orijentaciju, sam radijator za kućište šrafite pomoću veoma kratkih šrafova. Krajnji rezultat izgleda ovako:
Za kraj moramo da napomenemo da je USB kabel ipak prekratak da bi se u full tower kućištu, poput Cooler Master Storm Strykera, provukao iza ploče, te sve izgleda malo zatrpano kablovima.
Dodaj komentar