Tumačenje rezultata
Stari H70 je poražen od strane MegaShadow-a dok mu je u ovom testiranju tanji H70 CORE tik za petama. O čemu se ovde radi? Nažalost, Corsair kao i mnogi drugi proizvođači na oficijalnom sajtu ne navode nikakve informacije o termalnoj disipaciji (TDP) svojih kulera. Na svu sreću, tu smo mi da umesto vas „ispipavamo“ ovake stvari. Ispostavlja se da je overklokovani Core i7 930 bio prevelik zalogaj za H70, dok se novi H70 CORE sa lakoćom nosi sa ovim AMD-ovim procesorom i ima skoro iste rezultate kao MegaShadow. Iz svega ovoga možemo izvući neku logiku da u slučaju All-in-one vodenih hlađenja, tečnosti za hlađenje ima u ograničenoj količini i kada se ta tečnost jednom ugreje, temperatura se teže spušta. Dok kod MegaShadow-a i svih ostalih vazdušnih hlađenja, hladnog vazduha uvek ima u izobilju, naravno ukoliko imate provetreno kućište. Dolazimo do zaključka da u slučaju manje zahtevnih procesora koji se ne greju do 80°C, H70 daje sasvim solidne rezultate.
Po završetku testiranja smo dokumentovali stanje paste nakon skidanja pumpe sa procesora. Na osnovu rezultata bismo rekli da je pasta zadovoljavajućeg kvaliteta, ali tu možda i ima mesta za unapređenja.
Fabrički naneta pasta će vas naravno poštedeti troškova da posebno kupujete pastu, ali morate priznati da čak i ovako sa fotografija fabrička pasta deluje gusto i kao da je nanet previše debeo sloj. Vrlo je verovatno da sa skidanjem fabričke paste i nanošenjem neke kvalitetnije i viskoznije paste možete postići za stepen-dva bolje rezultate.
Dodaj komentar