• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Iskustva sa prodavnicama komp. opreme

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Jako hrabar i konkretan gest. Pozdravljam ovakav susret sa klijentima i smatram ga korisnim. Dobrodosao na forum.

:wave:
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
Kad si ti kupio tu ploču? Koliko je prošlo? Da ti vrate pare, nisi zadovoljan proizvodom i gotovo..... Ili traži da ti daju drugu ploču od drugog proizvodjača. doplati nešto sitno, tako uvek hoće da pristanu na zamene
proshlo je 10 meseci od garancije od 36


Ipak, ako je naznacheno u garantnom listu da rachunar treba doneti ceo, onda treba to poshtovati ili ne treba pazariti kod tog prodavca. Toliko jednsotavno....

Sa druge strane, mozda kod tebe nije problem u plochi ;) Pada mi josh par stvari na pamet, ali to je offtopic. Otvori thred pa da ih izlozim ;)
:wave:
ma kod njih je uzeta samo plocha od komponenti koje su u kutjishtu koju sam uredno poslao o svom troshku. ne znam shta bi moglo da bude ako sve komponente rade sa drugom plochom. aj ako te ne mrzi izlozhi predloge na pm jer mi se zaista ne otvara thread.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Posto se iskreno nadam da se ovaj forum nece pretvoriti u nesto slicno "onom forumu",a istovremeno smatram da je jedan ozbiljan IT forum,kao ovaj,neophodan nasem drustvu,dajem sebi slobodu da napisem par reci.
Kao direktor i vlasnik kompanije Gigatron,naravno da mi tesko padaju neke od poruka koje sam imao prilike da procitam na "onom forumu" a vidim da ima par negativnih postova i na forumu PCAXE.
Ne zelim ovde nista da opravdam,niti da pricam o tome koliko se mi trudimo,zalazemo itd.Jednostavno greske se u poslu desavaju i to je prirodno.Cilj je svesti greske na minimum,ali je za to potrebna obostrana saradnja i nas kao prodavaca i Vas kao kupaca.U tu svrhu bih zamolio sve clanove foruma da me ubuduce slobodno kontaktiraju na PM bilo da imaju neki problem sa mojom kompanijom,problem sa uslugom ili da imaju neki predlog po pitanju asortimana isl.Ukoliko budemo imali dobru komunikaciju svaki eventualni problem ce biti resen urgentno i svakako u korist Vas kupaca.
Sa druge strane kompanija Gigatron ce podrzati ovaj forum koliko god je to moguce i pomoci da ova zajednica opstane.
Vladan Jankovic
Gigatron GM
zaista odlichan gest sa tvoje strane. nije mala stvar predloziti kontakt svakom potroshachu ponaosob, pa chak i kada se govori o zajednichkom reshenju za potencijalni problem.

nego, nisi ti za dzabe shef gigatrona, uterao si ljudima strah sa avatarom, ja zamalo da pochem da ti persiram kad sam udario na "quote" :D

Dobrodoshao na forum :sekira:
 
Poslednja izmena:

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
Ne stigoh ranije da se javim, ali da probam sad.

@darkado - prodavac je konstatovao da ploča radi i ponudio ti dijagnostiku celog compa koji nisi kupio kod njih već samo ploču. Ne znam šta više očekuješ od njih, da dođu oni do tebe sa kombijem komponenti da istestiraju šta ne radi? NHF, ali ako si bio spreman da naručiš komponentu iz BG za 200-300-500 din razlike umesto da si je kupio u svom gradu, onda moraš da budeš spreman i na rizik od toga da ti comp ne radi par dana ako nešto treba nositi na reklamaciju. Ne vidim potrebu da kritikuješ prodavca zbog toga.

Što se tiče Gigatrona, pozdravljam prisustvo vlasnika i želju da se izađe u susret kupcima, ali sa druge strane mi se taj momenat i ne sviđa preterano. Ako Gigatron ima probleme sa (ne/osnovanim) lošim iskustvima kupaca, onda to treba da rešava preko svog sajta, odeljenja za odnose sa kupcima, odnosom radnika u prodavnicama, a ne jurenjem nečijeg pisanija po forumima. Jel' zormi iz Imtela ima potrebu da otvara nalog negde da juri kritike po forumima? Ili Marko (Joka)? Ili su taj problem rešili onako kako se rešava - nema šta da se kritikuje. Da li poslednji pasus može da se protumači i kao 'daćemo povremeno neki i7 za test sesiju ako se budu moderisali neosnovani postovi'? U čemu je onda razlika između ovog i onog foruma? Meni je potpuno jasno da sve ovo postaviti i održavati zahteva trud, odvajanje slobodnog vremena, novac, sponzore i sl. ali ta cela priča je ispričana i na onom forumu i cela ova oblast je takva da je teško samofinansirati se.

Da ne davim više, nemam ništa protiv da se bilo ko učlani (bio on vlasnik firme, serviser, komercijalista u računarskoj firmi) i kao entuzijasta razgovara o novim pločama i drugim komponentama. Ne bih da i ovde čitam o novoj MSI ploči zato što se 'subliminalno' najavljuje njeno prispeće na naše tržište u nečijoj firmi, već zato što je recimo to tek 3. uATX ploča za i7, pa bih ja radije da vidim neku diskusiju o prednostima i manama u odnosu na druge dve i tako to... Opet, bitno je i da to što se pojavilo možemo negde i da kupimo, a ne samo da se :balavim: nad testovima po netu, ali taj neki komercijalni momenat mi je malo zasmetao na onom forumu i iskreno, ne znam kako bi mogao da bude rešen ovde.
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Vidim da ovo nece ici bez da i ja malo prokomentarisem. Ovo je trebalo da bude tred tipa imao sam probleme nisu mi uvazili garanciju zbog toga i toga i sl. Ja nikako ne zelim da se ovde diskusija dovede do konstantnog poredjenja ovog i onog foruma. Kao sto sam ja pre par godina recimo imao problema sa firmom HG SPOT i ostvarivanjem garancije.

Gigatron i PCAXE
Ljudi Gigatron je prva firma koja nam je izasla u susret i to je za nas stvarno veliko olaksanje, jer smo u stanju da odradimo neke testove na koje bi PCAXE i njegovi citaoci ovako mnogo vise cekali. Verujem da ce i vama biti drago kada vidite neke testove sto mi pokusavamo da ostvarimo saradnju.

Po mom misljenju sasvim je OK sto direktor iste zeli da izadje u susret nasim korisnicima.
Moja iskustva sa Gigatronom su odlicna, dosta HW-a sam kupio kod njih jer zivim blizu prodavnice na Banovom Brdu. Naglasicu da nikada nisam usao i rekao ja sam Djordje Kovacevic, znate ja pisem za Digital! i pokrecem svoj sajt PCAXE, bla bla... Znaci za njih sam bio jedan sasvim obican kupac koji recimo kupuje dva HDD-a ili maticnu plocu, a uvek sam bio zadovoljan.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ne stigoh ranije da se javim, ali da probam sad.

@darkado - prodavac je konstatovao da ploča radi i ponudio ti dijagnostiku celog compa koji nisi kupio kod njih već samo ploču. Ne znam šta više očekuješ od njih, da dođu oni do tebe sa kombijem komponenti da istestiraju šta ne radi? NHF, ali ako si bio spreman da naručiš komponentu iz BG za 200-300-500 din razlike umesto da si je kupio u svom gradu, onda moraš da budeš spreman i na rizik od toga da ti comp ne radi par dana ako nešto treba nositi na reklamaciju. Ne vidim potrebu da kritikuješ prodavca zbog toga.

Što se tiče Gigatrona, pozdravljam prisustvo vlasnika i želju da se izađe u susret kupcima, ali sa druge strane mi se taj momenat i ne sviđa preterano. Ako Gigatron ima probleme sa (ne/osnovanim) lošim iskustvima kupaca, onda to treba da rešava preko svog sajta, odeljenja za odnose sa kupcima, odnosom radnika u prodavnicama, a ne jurenjem nečijeg pisanija po forumima. Jel' zormi iz Imtela ima potrebu da otvara nalog negde da juri kritike po forumima? Ili Marko (Joka)? Ili su taj problem rešili onako kako se rešava - nema šta da se kritikuje. Da li poslednji pasus može da se protumači i kao 'daćemo povremeno neki i7 za test sesiju ako se budu moderisali neosnovani postovi'? U čemu je onda razlika između ovog i onog foruma? Meni je potpuno jasno da sve ovo postaviti i održavati zahteva trud, odvajanje slobodnog vremena, novac, sponzore i sl. ali ta cela priča je ispričana i na onom forumu i cela ova oblast je takva da je teško samofinansirati se.

Da ne davim više, nemam ništa protiv da se bilo ko učlani (bio on vlasnik firme, serviser, komercijalista u računarskoj firmi) i kao entuzijasta razgovara o novim pločama i drugim komponentama. Ne bih da i ovde čitam o novoj MSI ploči zato što se 'subliminalno' najavljuje njeno prispeće na naše tržište u nečijoj firmi, već zato što je recimo to tek 3. uATX ploča za i7, pa bih ja radije da vidim neku diskusiju o prednostima i manama u odnosu na druge dve i tako to... Opet, bitno je i da to što se pojavilo možemo negde i da kupimo, a ne samo da se :balavim: nad testovima po netu, ali taj neki komercijalni momenat mi je malo zasmetao na onom forumu i iskreno, ne znam kako bi mogao da bude rešen ovde.
Pa ako ne zelish da "pljujesh", poredish sa "onim" forumom i slicno, onda za pocetak to nemoj ni da radish, i samo za nijansu smanji negativnost u svojim postovima, shvatam ja da te nervira shta neko pishe i sve, ali jedan krug otrci oko zgrade i samo polako, nema potrebe za nervozom, imamo je dovoljno svi oko nas i zaista nam i na ovom mestu nije potrebna. Dakle da se razumemo, apsolutno nemam nishta protiv tebe samo mi se ton i "negativnost" u tvojim postovima ne svidja ;).

Druga stvar, Vlada se registrovao, jer je time zeleo da dokaze da jednostavno hoce sve da ucini da korisnici usluga njegove firme budu zadovoljni. Dakle nije digao nos (ko neki) i glumio ludog i zaje*anog direktora nego je krajnje kulturno izdvojio svojih 15 minuta vremena, registrovao se, procitao diskusiju i u skladu sa tim napisao svoj prvi post. Dakle po meni je to za svaku pohvalu i tu ne treba postvaljti onakve komentare - "shta dace neki i7 pa cemo sve lagano" to je krajnje licemerno i stvarno ne vodi nicemu.

Dakle to shto Gigatron hoce nama da pomogne ne znaci da ce svaki njihov proizvod biti ishvaljen do besvesti, naprotiv, koji ne valja, bice u skladu sa tim i opisan.

Da sumiram, nemojte odmah traziti teorije zavere, oni ce da plate, a mi cemo odmah da im lizemo cipele i slicno. Ovde smo mi zbog Vas i trudicemo se da budemo shto objektivniji i da odrzimo shto lepshu i prijatniju atmosferu ne bi li nas bilo shto vishe i ne bismo li shto vishe naucili shto je i cilj ovog foruma. Nasha eventualna neobjektivnost i "potplacenost" moze samo da udalji clanove sa sajta shto dovodi do toga da nema ni nas, jer kao shto rekoh mi smo tu zbog Vas...

:wave:

:sekira:
 

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
OK, nije mi bio cilj da osporavam vašu želju da pokrenete nešto novo, samo mi zasmetalo što se nepotrebne prozivke firmi pojavljuju ponovo jer to onda dovodi i do (očekivane) reakcije firmi sa kojima, opet, morate i da sarađujete itd. Jasan mi je potpuno značaj dobrih odnosa sa računarskim firmama, zato mislim da je ovakav thread u sukobu interesa sa samim sobom. :confused:

U svakom slučaju, neću više ovako porediti forume, a vidim i da se vi trudite da napravite nešto drugačije pa da ne širimo dalje priču.

edit: sad videh i Shikijev post, izvinjavam se ako sam zvučao previše negativno, ne radim u računarskoj firmi niti imam veze sa bilo kojom od njih, ne nervira me baš toliko njihovo kritikovanje da mi trebaju krugovi oko zgrade, samo sam osetio potrebu da kažem šta mislim dok još definišete pravila foruma.
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Znash shta je meni cudno?

Pogledaj naziv teme... ISKUSTVA (i pozitivna i negativna) SA PRODAVNICAMA KOMP. OPREME.

Od 60ak postova vecina je slozicesh se negativna, ne znam iz kog razloga, mene to najvishe brine. Svi mi imamo barem jedan kompjuter u kuci i pitaj Boga koliko je komponentni proshlo kroz taj komp. I sad od 30 kupovina uvek se uhvate za negativnu i za jedno loshe iskustvo, nikako da procitam, e pazario sam ovo, prezadovoljan sam...
Poznato je da se losha vest i inace shiri brze nego dobra, ali time na nazalost ne pomazemo nikome, ni sebi ni firmama.

P.S. Pravilnik ce se po hitnom postupku okaciti, i to malo doteran bash za ovakve slucajeve. Jerbo to shto ste cekali na zamenu crknutog harda 5 dana za mene nije nikakva tragedija, ljudi imaju proces koji moraju da isposhtuju, poslati uvozniku, sacekati odgovor, sacekati nov hard... (dao sam samo primer jerbo sam radio u jednoj od firmi i znam kako to ide)...

I sad bih voleo se vratimo na temu topica, a to su kao shto rekoh ISKUSTVA u koja potpadaju i pozitivna i negativna :)

:wave:

:sekira:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ja sam dao jedno negativno i tri pozitivna:bounce:
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Što se tiče Gigatrona, pozdravljam prisustvo vlasnika i želju da se izađe u susret kupcima, ali sa druge strane mi se taj momenat i ne sviđa preterano. Ako Gigatron ima probleme sa (ne/osnovanim) lošim iskustvima kupaca, onda to treba da rešava preko svog sajta, odeljenja za odnose sa kupcima, odnosom radnika u prodavnicama, a ne jurenjem nečijeg pisanija po forumima. Jel' zormi iz Imtela ima potrebu da otvara nalog negde da juri kritike po forumima? Ili Marko (Joka)? Ili su taj problem rešili onako kako se rešava - nema šta da se kritikuje. Da li poslednji pasus može da se protumači i kao 'daćemo povremeno neki i7 za test sesiju ako se budu moderisali neosnovani postovi'? U čemu je onda razlika između ovog i onog foruma? Meni je potpuno jasno da sve ovo postaviti i održavati zahteva trud, odvajanje slobodnog vremena, novac, sponzore i sl. ali ta cela priča je ispričana i na onom forumu i cela ova oblast je takva da je teško samofinansirati se.
Cela stvar nije uopste jednostavna vec dosta komplikovana. Cinjenica je da ljudi sa vremena na vreme imaju "problem" sa nekom firmom pa zele to da podele sa drugima a takodje je cinjenica da je dobar deo tih "problema" plod nesporazuma, sticaja okolnosti...a naravno ima i gresaka i kupaca i prodavaca. Ako recimo Gigatron dnevno ima 30 kupaca sasvim je normalno da ce se recimo jednom sedmicno pojaviti neko ko subjektivno ili objektivno nije zadovoljan uslugom/cenom/tretmanom... problemi sa HW mogu biti vrlo sirokog spektra i jednostavno nemoguce je svima udovoljiti imajuci u vidu cenu/vreme/kvalitet usluge.
Takodje, sve maloprodaje u Srbiji generalno imaju problem sa radnicima jer su neljubazni(setite se samo kada ste bili potpuno zadovoljni uslugom u nekom butiku, prodavnici, kaficu...) a takodje u IT sektoru se postavlja pitanje strucnosti. Mi koji visimo na forumima nismo bas klasicni kupci vec kupci koji uglavnom znaju vise od prodavaca i kupci kojima je malo teze udovoljiti. Dalje, problem u svim malo vecim firmama je sto vlasnik ili druga odgovorna licnost nema direktan kontakt sa kupcima pa samim tim nema 100% tacnu informaciju sta kupcima smeta, kakvi se sve problemi javljaju, da li je prodavac koga je zaposlio dovoljno dobar u svim segmentima relacije kupac-prodavac i sl. Da ne bude zabune, odgovornost za radnike je na gazdi ali jednostavno potrebno je vreme da neke stvari izadju na videlo a racun za stetu se svakako ispostavlja gazdi. Evo Dusanov primer je najbolji za to, nije neposredan problem u samoj firmi ili gazdi vec prodavcu i doci ce ta informacija pre ili kasnije do gazde ali ce nekoliko kupaca postati nezadovoljno i imati negativno misljenje o firmi. E ja ovaj Vladin post i javljanje ovde vidim kao zelju da ovo "pre ili kasnije" bude sto pre, jer je u obostranom interesu.
 
Poslednja izmena:

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Posto se iskreno nadam da se ovaj forum nece pretvoriti u nesto slicno "onom forumu",a istovremeno smatram da je jedan ozbiljan IT forum,kao ovaj,neophodan nasem drustvu,dajem sebi slobodu da napisem par reci.
Pozdrav,

Pre svega... Sa velikom sigurnoscu mogu da kazem, da se ovaj forum nece pretvoriti u "onaj". Tj. da budem apsolutno precizan i konkretan: Mod ekipa ce dati sve od sebe, a i vise od toga, da se to ne dogodi. Kvantitet nam ni u jednom stadijumu razvoja nece biti bitniji od kvaliteta. Pravda se nece selektivno deliti i divlji nece oterati pitome!

Kao direktor i vlasnik kompanije Gigatron,naravno da mi tesko padaju neke od poruka koje sam imao prilike da procitam na "onom forumu" a vidim da ima par negativnih postova i na forumu PCAXE.
Apsolutno pozitivna i apsolutno negativna iskustva sa nekom od racunarskih firmi. Osnovane kritike treba uvaziti, i truditi se da se te stvari poprave, a neosnovane pobiti, kao fikciju.

Ne zelim ovde nista da opravdam,niti da pricam o tome koliko se mi trudimo,zalazemo itd.Jednostavno greske se u poslu desavaju i to je prirodno.Cilj je svesti greske na minimum,ali je za to potrebna obostrana saradnja i nas kao prodavaca i Vas kao kupaca.U tu svrhu bih zamolio sve clanove foruma da me ubuduce slobodno kontaktiraju na PM bilo da imaju neki problem sa mojom kompanijom,problem sa uslugom ili da imaju neki predlog po pitanju asortimana isl.Ukoliko budemo imali dobru komunikaciju svaki eventualni problem ce biti resen urgentno i svakako u korist Vas kupaca.
Gresiti je ljudski, ali je osecaj bozanski :). Pristup resavanju problema je sa jedne strane vrlo lican, a sa druge vrlo profesionalan i kulturan. Meni, kao jednom od ljudi kojima je vise od pola masine kupljeno u Vasoj firmi ovo puno znaci.
 
Poslednja izmena od urednika:

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Dakle to shto Gigatron hoce nama da pomogne ne znaci da ce svaki njihov proizvod biti ishvaljen do besvesti, naprotiv, koji ne valja, bice u skladu sa tim i opisan.
Gigatron nijedan proizvod nije sam *napravio*, vec samo uvezao, distribuira, prodaje ili sta vec... tako da tu nema sta ko da se ljuti (sam Gigatron... ili pak neko *na* Gigatron) ako je neki proizvod los, nisu ga oni pravili, losim ga je napravio sam proizvodjac.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Evo ja da dam i svoj komentar(kratki)...Do sada nisam imao problema nikakvih kupovinom bilo cega u gigatronu a evo i malocas dodjose ljudi iz deska koji su mi isporucili 2 x sata uv kabla.(zvala me neka fina cica da proveri,sve na max nivou ;) )
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@vladagiga
Vrashki dobar avatar za direktora/vlasnika Gigatrona :D

Uvek pozitivna iskustva sa Atom-om i Gigatron-om :cheers:
 

suba

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
403
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K @ 4.7GHz :: Raijintek Ereboss
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
G.Skill Trident Z 3200 MHz C16 DDR4 16GB(2x8)
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
Display:
Ergolynx Dual VESA Monitor Arm :: Dell P2414H AH-IPS :: Benq Zowie XL2411
HDD:
Samsung EVO 850 250GB :: 3 x 1.5TB Samsung F2 EcoGreen :: 4TB WD Red
Sound:
Asus Xonar Essence STX (2xLME49720NA) :: Bower & Wilkins DM570 & Technics SU-V90D :: Philips SHP9500
Case:
Phanteks Enthoo Pro :: 4x Noctua NF-A14 :: 1x Phanteks PH-F140SP :: 1x Phanteks PH-F200SP
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2
Mice & keyboard:
Zowie ZA11 :: Zowie G-SR :: Cooler Master Quickfire TK Cherry MX Blue
Internet:
Ikom 100/3 :: Asus RT-AC55U
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
Dell XPS 15 L502x
Za sada vishe nego pozitvna iskustva kod Atoma, kod kojih sam uzeo maltene ceo komp ( iz delova naravno)
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Pozitivno iskustvo sa pakomom. Odneo graficku na garanciju (crkao video out i krenula da baca artefakte u igrama), lepa teta sa ogromnim grudima mi je rekla da zovem u ponedeljak i da bi to trebalo do utorka da bude reseno (odneo u prosli cetvrtak). Danas zvao. Rekli su mi da mi je odobrena zamena za graficku i da dodjem sutra da vidim sta i kako...

Javljam vam epilog sutra xD!
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
bitno je da je teta lepa ... :d mada nije ni to toliko naivna stvar

a grafichka crkla, kazesh, ukopava se u mesto ? :d
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Svaka chast momcima iz Asibis-a. Zamenio sam riknut hard u roku od odmah. Bez ikakvih pitanja, komplikacija, shta kako zashto...

Samo bedak shto mi je na tom hdd-u bilo bash brda nekih korisnih stvari al bozhe moj...ako ga ikada osposobe [ u shta debelo sumnjam ] mogu da vide moje OC rezove i 4chan folder od preko 600mb godinama chuvan...al avaj..idemo dalje : )
 

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
Koji hard, ako nije tajna? Nije valjda onaj moj Seagate 320GB otego papke? :confused:
 

Džiber

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
189
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X2 555 @ Phenom II X4 3.7GHZ
Motherboard:
Biostar TA785G3
RAM:
2x2GB Transcend DD3 1333MHZ @ 1500MHZ
VGA & cooler:
Sapphire 5750 Vapor-X @ OC
Display:
Samsung 2443NW
HDD:
WD 6400AAKS 640gb
Sound:
Realtek HD Audio / Genius SP-HF2000X
Case:
Blueberry CN-853
PSU:
Corsair VX550W
Optical drives:
Pioneer 212D
Mice & keyboard:
Genius miš i tastatura od 300din
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 64x
Posto se iskreno nadam da se ovaj forum nece pretvoriti u nesto slicno "onom forumu",a istovremeno smatram da je jedan ozbiljan IT forum,kao ovaj,neophodan nasem drustvu,dajem sebi slobodu da napisem par reci.
Kao direktor i vlasnik kompanije Gigatron,naravno da mi tesko padaju neke od poruka koje sam imao prilike da procitam na "onom forumu" a vidim da ima par negativnih postova i na forumu PCAXE.
Ne zelim ovde nista da opravdam,niti da pricam o tome koliko se mi trudimo,zalazemo itd.Jednostavno greske se u poslu desavaju i to je prirodno.Cilj je svesti greske na minimum,ali je za to potrebna obostrana saradnja i nas kao prodavaca i Vas kao kupaca.U tu svrhu bih zamolio sve clanove foruma da me ubuduce slobodno kontaktiraju na PM bilo da imaju neki problem sa mojom kompanijom,problem sa uslugom ili da imaju neki predlog po pitanju asortimana isl.Ukoliko budemo imali dobru komunikaciju svaki eventualni problem ce biti resen urgentno i svakako u korist Vas kupaca.
Sa druge strane kompanija Gigatron ce podrzati ovaj forum koliko god je to moguce i pomoci da ova zajednica opstane.
Vladan Jankovic
Gigatron GM
Evo imam ja primedbu

Naime već Vam 10 dana stoji na sajtu AMD PhenomII X2 550 Black Edition U PRODAJI OD UTORKA, 9 JUNA !!!
http://www.gigatronshop.com/html/products/show_product/15945/5

I ja tako čekam deveti jun što je danas i pošaljem mail danas u 8h pitam imate li ga na stanju.

I stiže odgovor u 12h, Postovani trenutno nema ovog procesora kod uvoznika

Znači vi još niste dobili taj procesor, nema ga ni Vašeg kod uvoznika ali stavili ste na sajt U PRODAJI OD UTORKA, 9 JUNA !!!

I šta sad? Procesor sam mogao rezervisati kod nekog drugog ali čekao sam na Vas i umalo izvisio za procesor u drugoj firmi.
 

vladagiga

Gigatron
Učlanjen(a)
28.05.2009.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stigao je procesor kako smo i obecali.Posle 17h ce moci da se preuzme u radnji na brdu a od ujutru i u svim ostalim radnjama.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Pozitivno iskustvo sa pakomom. Odneo graficku na garanciju (crkao video out i krenula da baca artefakte u igrama), lepa teta sa ogromnim grudima mi je rekla da zovem u ponedeljak i da bi to trebalo do utorka da bude reseno (odneo u prosli cetvrtak). Danas zvao. Rekli su mi da mi je odobrena zamena za graficku i da dodjem sutra da vidim sta i kako...

Javljam vam epilog sutra xD!
Nije bilo sutra :d...

Ali da stavim . na pricu. Za 8800GT sam dobio ni manje ni vise vec ASUS ATi Radeon 4870 Glaciator... Sad djipam po stanu od srece...

Jedan veliki + za pakom!
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
A pa neko će da časti... :d
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Nije bilo sutra :d...

Ali da stavim . na pricu. Za 8800GT sam dobio ni manje ni vise vec ASUS ATi Radeon 4870 Glaciator... Sad djipam po stanu od srece...

Jedan veliki + za pakom!
Uf, znaci riknuo XFX... Dobro si prosao za garanciju, prosto ti dodje drago sto je nesto crklo :d
 
Vrh