• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
To i jeste povoljno. Nzm koliki je eur tada bio, ali da kazemo 115din po kg. Sad gledam kako jeftino moze da se napravi teretana, ko zna da radi sa metalom.

Napravi se bench klupa, na istu klupu sa druge strane ide stalak za cucanj ( samo se dovari pod uglom da drzi sipku ) onda jedna ravna klupa ( a za to moze i na benchu sve jer isto je dole ravna klupa ) i skot klupa, onda vratilo za zgibove i ko zeli propadanja, i stvarno nista vise ne treba.

I uzmes krivu sipku, veliku ravnu i dve bucice... sta ce vise nekom. Kakve fensi sprave.... radi se bench, military press, dl i cucanj, zgibovi. Cela filozofija...
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
@warmaster
Ma moze naravno da moze, al mene zuljalo i smetalo mi, nekako nije to TO.

Mislim da je bolja ova Sindina varijanta, neka gurtna zakacena za pojas oko struka, i naravno dole neki veci teg ili dva.
Pa da :). Zato rekoh dok se ne kupe tegovi :D.
Sto se tice jos opterecenja tegovima, ni slucajno trbusnjake, preveliko opterecenje za kicmu.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ja bas namerno hocu da radim trbuh sa opterecenjem (doduse ne vise od par kg). Zelim da dobijem naglasenije misice tu, a i dobra je fora sto kada su veci, bice odlicno vidljivi i sa npr. 8-9% BF, a ovako bi tako izgledali tek pri da lupim 6%.

Inace planiram da sada malo izmenim rutinu da bi ubacio nekako i izolativne vezbe sa bucicom.

Da li je neko radio mozda jedan dan samo ruke kompletno ? Znaci i biceps i triceps ? Ne znam moze li da se tu napravi neki efikasan trening, cenim da bi se podlaktice zamorile ako bi planirao po 6-7 serije za svaku misicnu grupu ?

Tu kod Capriola, ako je to u blizini zeleznicke/autobuske imas jednu manju prodavnicu sa tom opremom koja je zimus bila malo jeftinija. Od Capriola kada krenes gore ka prikljucenju na Brankov pa sa leve, blizu ugla gde je Capriolo je, primetices izlog. Mozda da pogledas i tamo. Inace u Metrou ima tih tegova ali cene za pojedinacne nisam video jer nisu to obeleili dobro, bucice komplet od ukupno 10kg je 2500 bese.
Uzeo sam u radnji u Resavskoj, ali znam na sta mislis. Pa dobro, ovo je 200din. vise, a ide i neko plasticno koferce ..
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ovako ja cepam kuci sa bucicama 12kg, neam vise :D
Odradim 3 super serije max, nemam snage za vise, a posle toga po malo od svake vezbe.
Samo sto umesto prve vezbe kada stoji i drzi bucice sa strane pa ih izvija prilikom dizanja, ja drzim sve vreme pod istim uglom, kao da imam sipku ispred sebe.
Pa hamer, pa sednem i preko kolena. Bez odmora, samo cepas za redom.

Momak drzi mini tockove u rukama :D :D :D


Sto se tice tricepsa, samo dizem teg iznad glave, tu si vezbu vec sigurno video.
 
Poslednja izmena:

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
ja sam svoj prvi set bucica(komada dva) platio pre par godina oko 4.000 dindzi a sastoje se (npr jedna bucica) : 2x5kg, 2x2.5 kg, 2x1.25kg znaci kada se sve to sabere jedna bucica zajedno sa sipkom i onim matica-osiguracima ima oko 20 kg.
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
btw kolko mi ogavno izgleda lik. i jos mrzim te sto se napucaju pa depiliraju... fakin homo.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Sto se tice tricepsa, samo dizem teg iznad glave, tu si vezbu vec sigurno video.
Au, zar da slusam savete od ove gorile :D

Pa manje-vise su mi jasne te standardne izolativne vezbe za biceps. Takodje i za triceps odprilike znam.

Trenutno na sipkama radim ovo za triceps (skoro sam tek krenuo) i za sada sto se snage tice - jacam, koliko dobijam, videcu tek kada prodje jos nesto vremena. Ovo je kapiram zapravo bodyweight varijacija dizanja bucice iznad glave.

http://youtu.be/1JlAQMxVbHU?t=35s

@sinda

Ma da, to je ranije bilo mnogo jeftinije. Drugar je u Tempu pre fazon 2god. uzeo za ispod 2.000din. bucicu od ukupno 20Kg ..
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
btw kolko mi ogavno izgleda lik. i jos mrzim te sto se napucaju pa depiliraju... fakin homo.
Ako su vrata kao vecina prosecnih ovaj ima metar ipo :d tako da nije nikakva gorila vec patuljak na steroidima koji na YT deluje napucano a u sustini svaka srpska tetka ima vecu ruku od njega :d

Da vidite sta ja imam, show, konfiskovao neki teg jos pre hrista, 15kg bucica, sipka i neke betoncine sa strane.. ocajno deluje ali je dobro za period kada me mrzi da idem do teretane, biceps i triceps mogu lepo da se odrade.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Zelim da podelim jednu stvar s vama. Vec nedelju dana (danas mi je 8 dan) koristim "intermittent fasting" metodu. Posto ima vise varijacija (warrior diet, renengade diet itd. - sve su bazirane na istom konceptu) ja licno se sluzim Martin Berkanovom metodom "leangains".

Ko nije uopste upucen o cemu se radi, ukratko, u toku dana imate period od 8h kada jedete, i zatim narednih 16h ne unosite u sebe nista od hrane. Kafa, caj, voda i sve sto nema se naravno moze konzumirati.
Poenta je da za tih 8h unesete onoliko kalorija koliko bi i inace uneli, znaci imate mozda 2 do 3 obroka ako ne mozete u dva da pojedete mnogo. U periodu kada "gladujete" posle par sati kada se sve sto ste jeli svari, od tada vam se balansira/smanjuje nivo secera u krvi, povecava se lucenje hormona, koristite sopstvene masti kao glavni izvor energije itd.
Uglavnom ima jako mnogo zdravstvenih benefita od ovog sistema, dajete celom telu pauzu od hrane, konstantnog varenja koje se desava kada jedete puno obroka na dan (stresujete imuni sistem) itd. Koga vise zanima nega poseti leangains sajt, ili neka skine (ima na TBP) Jason Ferruggia renengade diet pdf - takodje je sve savrseno objasnjeno.

Sto se mene licno tice, osecam se fenomenalno, za ovih 7 dana cini mi se da sam se cak malcice srezao(a to mi ni nije plan), a jeo sam vise nego inace, ne gubim nista misica, imam vise energije i generalno se odlicno osecam. Metoda je dobra i za bulk bez ili sa minimalnim dobijanjem sala, i za MNOGO brzi cut i gubljenje sala bez gubitaka energije, pada raspolozenja zbog neunosenja UH i slicnih stvari.

Kod sebe se drzim nekog svog rasporeda da kada ustanem izvezbam na prazan stomak oko 10-11h ujutru, zatim posle toga imam ogroman obrok (dorucak + jelo, prakticno dva obroka od obicno 1200-1500cal) pa u periodu od narednih 8h (doduse smanjio sam namerno kod sebe to na 4 ili 6h, a "gladovanje" produzio na 18-20h) imam jos jedan ogroman obrok, izmedju mozda pojedem po nesto sitno u vidu sladoleda (ako zelim), kiki-riki, neko voce i slicno. Zatim narednih 16-20h (kako mi se hoce) ne jedem nista. Vezbam znaci na prazan stomak, gde nisam jeo i po 20h i imam vise energije ..
Da ne spominjem da nisam imao cak ni prvog dana problem da se naviknem na ovo, prva 2-3 dana sam osetio jednom ili dva puta glad koja mi je trajala jako kratko (par minuta ako i toliko tj. bila je lazna glad ...cista pogresna navika da jedem nesto na 3-4h ..)
Trenutno u tom periodu nejela nisam uopste gladan, ni ne mislim o hrani i pritom sam oslobodjen obaveze da jedem na svakih par sati (koje su to bile nebuloze, Boze ..), da spremam hranu, da ne mogu da izadjem iz kuce na duze itd.
I sada kada razmisljam malo o ovome, kao sto i pise u pdf-u i knjgama, ovakav nacin ishrane i jeste u prirodi coveka. Covek je lovac po prirodi, i sigurno nije mogao da jede na svakih par sati pre par hiljada godina, vec je nekada bio bez hrane po par dana i duze. Bukvalno su mi se otvorile oci o ishrani i ovim nekim stvarima, da ne pricam o tome koliko je ovako lakse ..
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Lakse jeste meni se zato i svidjaa misljenja ima raznih oko ocog rezima. I losih i dobrih... Ja uglavnom konzumiram 4 kruta obroka i jedan PWM sejk. Tako da nije bas da jedem 5-6 krutih obroka itd. Al opet ovo je mnogo lakse.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Tek osmi dan se sluzim ovima, procitao sam dosta toga od ljudi (bodibildera, "zasnivaca", i promotera ove metode, koji su btw na jednocifrenom broju BF all the time, kao i skolovanih nutricionista i doktora ..) no tek cu vremenom bolje znati i videti (probacu vremenom i po koju kombinaciju tj. promenu u tajmingu itd.) Za sada mislim da ovaj sistem nema ni jednu jedinu manu, osim sto iznosi pravu istinu na videlo, a ne istinu kompanija koje ti mazu oci suplementima i BS pricama.

Meni je u pocetku lose zvucalo, da fazon "gladujes" 16-18h ...no stvari su skroz drugacije nego sto se cine na prvi pogled. Sta da kazem kada treniram nakon tog istog vremena nejela i imam vise snage. Dok ne jedem uzivam u odmoru, povecanom lucenju hormona, trosenju masti ...ko' kaze da nije moguce u isto vreme dobijati misicu masu i trositi masti ..
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Da 16h ne unosim nista od hrane, ne da bih se onesvestio xD
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Slicnom metodom sam najbrze smrsao ikada. Poslednji obrok oko 18h, svaki drugi dan trcanje na prazan stomak, pa dorucak oko 10h, a danima kad ne trcim dorucak oko 11h. Samo sto su mi i obroci bili umanjeni, pa sam se osusio i izgubio ono malo misica koje sam imao. Nije da sam pucao od snage, ali nije bilo ni neko logorasko mucenje, navikne se organizam.

Ne deluje mi kao da se moze nabaciti ozbiljnija masa na nacin koji je OCz opisao, ali verujem da se moze postepeno napredovati do neke granice bez nabacivanja masnih naslaga.
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Sve ovo oko vezbanja i teretane, ja nzm da li postajem preopterecen, ali skroz sam se promenio. Uopste vise ne izlazim po klubovima, gledam da spavam redovno, raspust je a ja svako jutro oko 8 sati budan pa oko 10 trening. Proslo leto nikad pre 13-14h nisam ustajao, zbog kasnog odlaska u krevet.

Bas se zapeo sad preko raspusta, sto vise mogu, ali opet vidim rezlutate, sa onih starih slika natukao nekih relativno cistih 7kg jer sam skroz junk izbacio, ne pijem ni sokove vise ... ruka sa 33cm na 35-36cm.

Jbg valjda se sve to isplati na kraju, a i racunam da ono sto izgradim u ovim godinama, ostaje za stalno...

Vi ostali vezbaci, kako stojite sa ovim, spavanje itd? Ja stv vise sebi ne dopustam da izlazim do 3-4, pa spavaj do popodne, preskaci treninge, ne jedi itd...
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ne ostaje za stalno nista. Takodje bi ti u tim godinama, posto si pomenuo da si u srednjoj... bilo korisnije da se bavis nekim sportom pa i rekreativno nego sto gledas da se ugojis i ides u teretanu. Ne znaci da je teretana stetna naravno...
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ostace samo ako se na neki nacin bude odrzavalo. Ishranom i aktivnoscu da se ne gojis ili da to smanjis na min. kako godine prolaze, a povremenim vezbanjem i stimulisanjem da odrzavas misice da ne bi vremenom atrofirali od nekoriscenja.

Sto se nekog zivota, "lifestyle-a" tice. Nemam neki prevelik problem s tim, uglavnom cu samo izbegavati junk hranu tj. ni ne jedem uopste napolju. No nije da ce ti neki jogurt, kifla ili pleskavica (a mozes npr. da uzmes pilece belo kao bolju opciju) nesto pa naskoditi, pogotovo ako zelis da nabacujes misice.
Pored toga svejedno u poslednje vreme ni ne izlazim nesto po nekim mestima pa da cirkam i da ostajem do kasno. A ako ti to radis, samo gledaj da ti to ne bude cesto i nece biti toliko bitno.

Da 16h ne unosim nista od hrane, ne da bih se onesvestio xD
Navikne se organizam, ipak mu je to u prirodi. Bio je dan kada nisam jeo 20h ravno, izvezbao u npr. 19h nejela, imao itekako snage za to i nisam bio gladan ni nakon toga, ali sam svakako jeo tj. zeleo da imam obrok posle jela, a i nije mi u planu da isprobavam koliko bi dugo mogao (iako sam to vec uradio par puta tj. namerno produzio tih po pravilu 16h).


Ne deluje mi kao da se moze nabaciti ozbiljnija masa na nacin koji je OCz opisao, ali verujem da se moze postepeno napredovati do neke granice bez nabacivanja masnih naslaga.
Npr. Martin Berkan (leangains) promovise ovu metodu i za gubljenje sala, i za "bulking". Fora je takodje malo i u "carb cycling-u" tj. ono sto verovatno vecina i radi, smanji se malo hrana (ili UH samo) kada se ne vezba tj. na dane odmora. No koliko vidim po odzivu nekih ljudi, uopste nisu nesto sporije nabacili misice (iako se to zapravo promovise, malo sporije, ali bez pakovanja masti tj. kao sto mu ima i kaze "lean gains") ako su unosili dovoljnu kolicinu hrane.

Ono sto sam (mada kratak je period 8 dana ..) provalio kod sebe je da mi ovo dopusta vise. Mnogo sam manje pazio na hranu, jeo sam i razne kolace, testo itd. a zapravo sam se minimalno skresao za svega 8 dana - kao sto rekoh, to mi ni nije bio plan, jedem vise nego ranije. Misicnu masu nisam ni trunku izgubio ..
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Naravno, nista ne ostaje za stalno, ja kad zavrsim sa teretanom to ce biti razne verijacije sklekova i zgibova kuci, propadanja itd. Da se to odrzava. Ali opet mislim da ce mi nekako ostajati vise, nego da sam zgolja da 23. god npr i onda krenem da vezbam, pa posle prestanem, ako me razumes. A logicno je da ce misici nestajati vremenom ako nema napora, jer telo to prepoznaje i sta ce mu misici...

edit: c-p-r ma pored teretane praktikujem ja ostale sportove tj pretezno fudbal i kosarku. I licno mislim da je teretana nesto najbolje sto sam uradio. Ne samo sto sam sa 62kg na 182-3 bio anoreksican, nego sto bez teretane nikako ne bih dobijao misice, ili mozda nesto sitno. Jer vidim u odnosu na drugare koji ne vezbaju...
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
@ocz
Al ti brate nemas sala :)

Meni ta metoda izgleda tj. to je jedna od dijeta, i namena joj je ocigledno da se mrsavi sto vise gubljenjem sala sa odrzavanjem sto vise misicne mase, ako je to uopste u tom slucaju moguce bez suplemenata i velikog unosa proteina, i prevelike pauze izmedju obroka, katabolizam je neminovan.

Veliki bodidilderi imaju sta da skinu i sta da srezu ;) nije brate to za tebe, ne vidim zbog cega bi to uopste i koristio osim obicne znatizelje.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ja cu ovo zapravo koristiti za "bulk" :)

Osim zdravstvenih benefita ovakvog nacina ishrane, u periodu nejela je povecano lucenje hormona rasta i testosterona. Oporavak od treninga je brzi, imas vise energije ...sve je odlicno za bulk - i ljudi to i rade sa fenomenalnim rezultatima.

A i ovo mi je za zivot nesto najprostije moguce, furacu ovo jos dugo vremena, sve dok ne vidim kako mi ide napredak pa da mogu i da imam neki bolji zakljucak, a usput i naucim vise o ovome generalno. Ako imas vremena i ako te zanima, procitaj ono sto sam preporucio. Katabolizam, unos proteina 2g po kili, 5-6 obroka na dan itd. to su sve same gluposti. Kompanije koje prave suplemente su plasirale takve price koje se vec tipa 30 godina vuku po sistemu rekla-kazala. I onda kada cujes tako nesto, ukapiras da skoro jedini nacin da ne odes u katabolicno stanje je da uneses neki brz protein, da jedes na 2h itd. I onda dolazis do toga da to mozes da postignes samo sa whey proteinom, sejkom i slicnim suplementima. Razmislite malo kako su ranije stvari funkcionisale a nije se tako radilo (stariji bodibilderi kao primer). Kako to da su na svim onim Grckim statuama ljudi ogromni, misicavi i izdefinisani, i tako su i izgledali ? Sigurno nisu pili whey, uzimali kreatin i jeli na 2-3h :)
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Svi ti izdefinisani su bili 0.000001% tadasnjeg stanovnistva :D. Probaj tu dijetu sta da ti kazem, iskreno, meni ne bi pasovala jer mi je bf strasno nizak, a i nema leba da se naviknem na taj rezim ishrane dok vezbam jer organizam mi trazi hranu inace postajem strasno nervozan i ostajem bez energije :).
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
I ja sam takav bio kada sam jeo vise obroka na dan + grickao po nesto izmedju. Tada sam zapravo STALNO bio gladan, ovo mi je selo ko' budali samar, uopste nisam ocekivao da mi padne ovako lako i da je ovako efikasno (za dobijanje misice mase cu tek da vidim, no ne sumnjam da ce odlicno funkcionisati, ako ne i bolje od standardnog pristuma. A sto se tice rezanja, energije i generalnog kako se osecam - fenomenalno :))

Inace ovo se kao i ne plasira kao "dijeta", vec kao metoda, posto ti kaze kada da jedes a ne sta da jedes, imas samo to 8/16 pravilo(racunaj da od toga i spavas 8-9h), a ti naravno ne zelis svejedno da jedes majonez kao izvor masti.

Uglavnom hteo sam samo da javim i podelim ovo sa ostalima posto sam za sada jako zadovljan, ako nekoga eventualno nesto vise zanima napisao sam sta da overi i procita. Ja cu se sluziti ovom medotom pa javljam kroz nesto vremena kako mi ide i kako se dalji napredak odvija :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
(za dobijanje misice mase cu tek da vidim, no ne sumnjam da ce odlicno funkcionisati, ako ne i bolje od standardnog pristuma.
Jako jako sumnjam u to da ces nabaciti neku masu ovim putem.

Uglavnom hteo sam samo da javim i podelim ovo sa ostalima posto sam za sada jako zadovljan
Naravno, hvala sto si prijavio, forum je, diskutujemo :wave:

I javljaj sta se desava dalje.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Katabolizam, unos proteina 2g po kili, 5-6 obroka na dan itd. to su sve same gluposti. Kompanije koje prave suplemente su plasirale takve price koje se vec tipa 30 godina vuku po sistemu rekla-kazala.
Da ne preterujemo. :d Ok,odusevila te nova fora,sve je to kul,ali,ono...:rolleyes:

Ne znam odakle ti ideja da su te "price" plasirali proizvodjaci kojecega i da su to rekla-kazala sr@nja,ali nisi ni blizu.

I nije bas 30 'dina...to su ti inovacije novijeg datuma... :D

I onda kada cujes tako nesto, ukapiras da skoro jedini nacin da ne odes u katabolicno stanje je da uneses neki brz protein, da jedes na 2h itd. I onda dolazis do toga da to mozes da postignes samo sa whey proteinom, sejkom i slicnim suplementima.
Pa u principu i jeste tako,ali to su finese koje su stvarno bitne samo profi-bilderima koji vode racuna o svakoj sitnici. Moze i bez toga,nije uopste problem... ;)


Razmislite malo kako su ranije stvari funkcionisale a nije se tako radilo (stariji bodibilderi kao primer).
Pa uporedi ih kako i izgledaju pa'sh da vidis u cemu je fora. Pored ovih monstruma danas Svarceneger izgleda k'o seka-persa :d:rotf:

Kako to da su na svim onim Grckim statuama ljudi ogromni, misicavi i izdefinisani, i tako su i izgledali ?
Jes',sigurno su tako izgledali...:d:rolleyes:
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Da ne preterujemo. :d Ok,odusevila te nova fora,sve je to kul,ali,ono...:rolleyes:

Ne znam odakle ti ideja da su te "price" plasirali proizvodjaci kojecega i da su to rekla-kazala sr@nja,ali nisi ni blizu.

I nije bas 30 'dina...to su ti inovacije novijeg datuma... :D
Da je tako kako ljudi masovno pricaju, ja sam do sada trebao da izgubim sve misice i da budem ko' prutic, posto sam 8 dana za redom po 16-20h bez hrane, a to se nikako nije desilo :rolleyes:

Kao sto rekoh, pun je internet ljudi koji bulk-uju sa ovom metodom. Po vecini BB gurua trebalo bi da su prosli kroz zesca katabolicna stanja, da ne napreduju uopste i da se samo suse, a ljudi zapravo pakuju skoro cistu misicnu masu :)

Jes',sigurno su tako izgledali...:d:rolleyes:
Kako su mogli da prave neke statue ako nisu imali nesto ili nekoga kao uzor ? Nisu mogli da nagadjaju kako covek izgleda sa masom misica i kada je srezan ? To sam cisto uzeo za primer, posto sam siguran da nisu jeli ne znam koliko puta na dan, drmali proteinske sejkove i slicne stvari.

Mislim da ljudi generalno imaju skroz pogresno misljenje i drze se nekih stvari koje uopste nisu efikasne, moje se definitivno promenilo, a vremenom cu videti hoce li i kod mene sve proci kako se i nadam da hoce :)

P.S naravno stojim pri tome da kompanije koje prave suplemente u 90% stvari obmanjuju ljude i lazu ljude. Naravno da kreatin nije glupost, i da su proteini dobri, ali da su neophodni i da ce telo biti katabolicno osim ako se ne unese neki brz protein odmah nakon vezbanja je cista glupost tj. marketinski trik da upravo i kupis taj isti proizvod ..
 
Vrh