Hardverski deo
LC-DOCK-U3 je za razliku od kutije jednostavnog dizajna i to je ono što nam se dopada. Iako je dizajn jednostavan, nikako se ne može reći da je monoton.
Na prednjoj strani uređaja dominiraju par LE dioda, zajedno sa Clone i Backup (OTB) tasterom. Crvena LE Power dioda prikazuje da je uređaj uključen. U ovom slučaju napajanje samo preko USB 3.0 porta nije moguće, već se sve vreme mora koristiti naponski adapter. Tu se može videti i LC-Power oznaka zajedno sa natpisom koji otkriva svrhu ovog uređaja, mada nije da nismo provalili prema izgledu za šta služi 😉
Dva plava LED-a ukazuju koji slotovi su u upotrebi – HDD1/HDD2, dok četiri crvene LED-ovke na kojima su ispisani procenti – od 25% do 100% prikazuju procenat završetka kloniranja kada se ono aktivira.
Slotovi na kojima se stavljaju storage uređaji deluje masivno i kvalitetno toliko da smatramo da će izdržati dosta vađenja i stavljanja. Oba slota su obeležena oznakama HDD1/HDD2 što je od izuzetne važnosti za clone funkciju, ali o tome ćemo kasnije.
Pozadi su smešteni Power taster, DC IN konektor, kao i USB 3.0 Type B konektor za povezivanje na računar. Dopalo nam se smeštanje Power tastera pozadi, jer se time smanjuju šanse da se slučajno ovaj taster pritisne tokom rada.
Na dnu se nalaze informacije o uređaju, kao i četiri štopice, čija je svrha da onemoguće lako pomeranje docka dok on radi. Zajedno sa njegovom malo većom masom biće potrebna malo veća sila kako bi se on pomerio sa svoje lokacije.
Prelazimo na softver i utiske u radu.
Dodaj komentar