Testovi
Stižemo konačno i do najslađeg, najbitnijeg, krucijalnog, nazovite to kako god želite, dela gde „vrtimo“ čitavu paletu benčmark programa za testiranje brzine. Kao što se može videti iz specifikacija deklarisana brzina upisa nas nije obradovala, jer smatramo da je to moglo malo bolje, naročito imajući u vidu da su modeli od 32GB daleko brži prema specifikacijama. Ali specifikacije su jedno, a praksa drugo pa da krenemo redom:
Crystal Mark
Voyager
Survivor
Kao što se može videti kod Voyagera su rezultati nešto ispod specifikacija što se tiče brzine čitanja tj. postignuta brzina čitanja je 57 MB/s u odnosu na 65 MB/s iz specifikacija. Kod brzine upisa je situacija obrnuta i ona je nešto veća od one specificirane i iznosi 13 MB/s. Kod Survivor modela su obe brzine u praksi bile nešto veće od specificiranih. Tako je brzina upisa bila skoro 23 MB/s, a brzina čitanja oko 80 MB/s. Brzina rada sa malim fajlovima i nije zadovoljavajuća tj. mogla bi biti i bolja.
HDTach long
Voyager
Survivor
U ovom testu su dobijeni gotovo identični rezultati za brzinu sekvencijalnog čitanja kao i kod Crystal Marka tj. brzina čitanja kod Voyager modela je iznosila i dalje ~57 MB/s, a kod Survivora je ona iznosila oko ~80 MB/s.
HDTach short
Voyager
Survivor
Dobijeni rezultati su identični onim iz long testa, tako da i dalje Voyager nije uspeo da prebaci specificiranu brzinu čitanja.
HDTune read
Voyager
Survivor
Slična situacija se ponavlja i kod HDTune testa, gde i dalje Voyager nije uspeo da priđe bliže spcificiranoj vrednosti brzine sekvencijalnog čitanja. Postignuti rezultati kod Survivor modela su u skladu sa specifikacijama.
Atto bench 256MB
Voyager
Survivor
Atto bench 512MB
Voyager
Survivor
Kao što se može videti i ATTO Bench pokazuje slične rezultate kao i HDTach i Crystal Mark, barem što se tiće maksimalnih brzina sekvencijalnog upisa/čitanja. Kada je u pitanju sekvencijalno čitanje ili upis manjih fajlova brzina nije mnogo manja što je zadovoljavajuće.
Dodaj komentar