Softver i utisci
Softver? Ukratko nema ga, pa tu i ne možemo da se zadržimo, te pređimo odmah na utiske. Pre svega trebalo bi naglasiti da su CM Storm Pitch udobne slušalice, ali pre svega zato što su naušnice (ili je možda pravilnije reći „uušnice“) dobro odmerene, pa će i one osobe sa širokim kanalom uha biti zadovoljne, ali i one sa uskim.
Već smo spomenuli da je završna obrada vrhunska, kao i da je izbor materijala odličan, ali sitnice kao što su čičak traka koja će omogućiti da lepo uvežemo višak kabla i time izbegnemo mršenje, jednostavno treba pohvaliti.
U paketu je došla i torbica koju smo samo spomenuli, ali nismo detaljno objasnili zašto je posebna. Na izgled sasvim obična torbica dok je ne uzmete u ruke. Naime, izbor materijala je pao na nešto što je najlakše opisati kao nešto između plastike i gume.
Pored toga što će zaštititi same slušalice i propratnu opremu, ova torbica ima zanimljiv način otvaranja, jer se u porubu nalaze dve plastične poluge. To u praksi znači da nema rajvešlusa, koji često može da se pokvari, ali i da ćete slušalice i propratnu opremu brže izvaditi iz torbice, dok sa druge strane zbog pomenutih plastičnih poluga neće doći do ispadanja bilo čega – drmuskali smo torbicu krvnički, i ništa nije ispalo.
Već smo spomenuli da se ove slušalice podjednako dobro mogu koristiti za telefoniranje jer imaju svoj mikrofon, za slušanje muzike, ali i za gejming, ali momenat kada shvatite da je to stvarno izvodljivo u praksi, ima svoju veliku vrednost!
Kada se priča o kvalitetu mikrofona, najbolje je pogledati ovaj video materijal i sami ćete se uveriti kako se ponaša u praksi.
Što se tiče kvaliteta reprodukcije zvuka, može se reći da su drajveri odlično odradili svoj posao! Ukratko, kvalitet zvuka se na skali od 1 do 10 može oceniti sa ocenom 8, a kada pričamo o oceni 10, priča se o kvalitetu zvuka sa kojim se verovatno nećemo nikada susresti u praksi. I na mnogo skupljim in-ear slušalicama nismo nailazili na tako dobro izbalansirane visoke, srednje i niske tonove. Tražiti manu u cenovnom rangu od 30 eura je jako teško, ali mi smo se ponašali prema ovim slušalicama kao da koštaju dosta više – ceo utisak nas je poneo ka tome, nismo mi krivi 🙂
CM Storm Pitch slušalice smo suprostavili odličnim Philips she9000 in-ear slušalicama koje takođe poseduju rezonatore od aluminijuma, sa razlikom što koštaju oko 40 eura. Već ranije je utvrđeno da je pomenuti Philips model best buy u klasi, pa je bio adekvatan pandan. Ukoliko izuzmemo bogatiji propratni paket i postojanje mikrofona kod CM Storm Pitch modela, možemo da konstatujemo sledeće.
Probali smo oba seta na Apple iPod-u, Samsung Note 2 smartphone-u i računaru (Realtek ALC889). Oba seta slušalica su veoma glasna, a kada kažemo glasna to i mislimo – slušanje pri punoj snazi bi verovatno na duže staze oštetilo malo sluh. Pri punoj snazi nemaju nikakvu distorzije zvuka što je pohvalno.
Philips model ima prirodniji bass (dublji je), što ne znači da su niski tonovi na Pitch-u loši, naprotiv, vrlo dobri su! Pored toga, smatramo da je uvek bolje da bass ne bude previše dubok, jer ovde pričamo između ostalog i o gejming slušalicama (čitaj: fps igrači bi bili blago osakaćeni, jer bi teže raspoznavali korake protivnika koji uglavnom pripadaju srednjim i visokim tonovima). Kada se priča o visokim tonovima, tu je situacija poprilično izjednačena, i možemo ih oceniti sa odličnom ocenom. Kada se priča o srednjim, Philips model je u blagoj prednosti, ali toliko maloj da se tek u nekim određenim muzičkim numerama oseti razlika, što ne znači da je reprodukcija na Pitch modelu „zakržljala“, već da je za nijansu (čitaj: pola nijanse – moramo tako da se izrazimo) bolja. U ukupnom zbiru srednji tonovi su vrlo dobri u oba slučaja.
Dakle, kada pričamo o zvuku Philips model je malo bolji, ali gde je pečat? 😀 Šalu na stranu, u ukupnom zbiru bi se uvek odlučili za CM Storm Pitch jer pored vrlo dobrog zvuka poseduju i odličan propratni paket i vrlo dobar mikrofon.
Dodaj komentar