Par reči za kraj i zaključak
Zaključak ćemo započeti sa kuknjavom i to prema našem mišljenju, veoma opravdanom kuknjavom. Naime, SilverStone Strider Plus ST50F-P 500W, slabiji od ovog modela sa testa, kod nas košta 11997 dinara. Dodatno tome Strider Plus ST50F-P 500W u Evropskoj Uniji košta 60 evra, dakle nešto malo više od 7200 dinara. Sumanuto je da se cene SVIH SilverStone proizvoda toliko napumpavaju i ako se sećate, identično mišljenje smo izrazili i pri opisu SilverStone FQ121 ventilatora.
Smatramo da je SilverStone jedan od starih i prvih pionira kada su u pitanju kvalitetne računarske komponente. Ovaj brend po svaku cenu zaslužuje pažnju jer nude širok dijapazon napajanja, kućišta, kulera, ventilatora i druge sitne prateće opreme. Znamo da je situacija teška u IT sektoru u našoj državi, ali cenimo da to nije opravdanje da se cena nekog budžet napajanja podigne za 40 evra. Isto tako na primer, SilverStone FQ121 bi trebalo da košta negde oko 12 evra, dok se kod nas prodaje za 22 evra, to je skuplje za 80%!
Ali da se mi vratimo na samo napajanje sa testa i da na trenutak ignorišemo stanje na našem tržištu… Smatramo da je SilverStone Strider SST-ST70F-PB ispunio svoja obećanja. Naponi su se tu i tamo malo šećurili gore-dole, ali je po pitanju predviđenog opterećenja sve ostalo unutar 3% odstupanja. Ova jedinica bi trebala da bude „Best Buy“ ako tražite napajanje sa 100% modularnim kablovima, ali mi ćemo se zbog nedostupnosti ovog modela i naduvane cene slabijeg modela, zaustaviti na „PCAXE Platinum“ priznanju.
Napajanje sa testa je sasvim solidno, nudi nešto što se retko viđa u nižem cenovnom rangu, a SilverStone je kao kompanija svakako vredna pažnje. Ostaje nam samo da vidimo da li će lokalni uvoznik i distributer rešiti problem oko cene, pa ćemo tada stvarno moći preporučivati ljudima SilverStone proizvode.
SilverStone Strider SST-ST70F-PB na test ustupio SilverStone
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar