Hardverski deo
Ono što nam se dopalo je da ASUS RT-12 D1, iako pristupačan, ima izgled kao i ASUS premium ruteri. Tu je „dijamantska“ tekstura na kojoj se ne vide tako lako otisci prstiju, kao i oznaka koja ovaj put nije zlatna.
Plastika je nešto tanja nego kod premium rutera koje smo ranije testirali, i to je jedina vidljiva ušteda. Osim što je plastika tanja čini nam se da je i providnija, jer se tokom rada kada su upaljeni LED-ovi može delimično videti unutrašnjost što može biti poprilično cool efekat.
Na prednjoj strani se osim oznake nalazi i sedam plavih LE dioda koje prikazuju da li je N12 D1 uključen, da li je WiFi aktiviran, da li postoji veza sa internetom, kao i koji LAN konektori se koriste.
Sa obe bočne strane se nalaze otvori za hlađenje, koji se takođe prostiru i na donji deo. Četiri stopice imaju dvojaku ulogu – da odvoje dovoljno ruter od podloge kako bi vazduh mogao strujati, kao i da onemoguće njegovo lako pokretanje na radnoj površini.
Na donjoj stranici se nalazi i nalepnica sa informacijama o MAC adresi uređaja, D1 reviziji, serijskom broju, kao i verziji instaliranog firmware-a.
Na zadnjem delu se nalaze dva konektora za povezivanje antena, reset i WPS taster, kao i power dugme. Tu je i naponski konektor, kao i jedan plavi 100Mb/s WAN zajedno sa četiri žuta LAN konektora. Nadamo se da će uskoro ASUS, kao i drugi proizvođači krenuti da u ovom cenovnom rangu nude gigabitne LAN i WAN portove.
Ono što je zanimljivo je da WPS taster može da ima i drugu ulogu, a to je da pali/gasi wireless signal, ako se to podesi u admin panelu.
Antene su zglobnog tipa i vrlo se lako mogu nameštati po volji korisnika.
Dodaj komentar