Da se odmah nešto razumemo! ASUS je propustio epsku priliku sa ovim monitorom da zaradi masne pare u filmskoj industriji, ali o tome nešto kasnije. Međutim, ono što nije propustio je da napravi monitor koji je najbliži perfekciji. ASUS ProArt OLED PA32UCDM kao što i samo ime kaže pripada ProArt seriji monitora koja je specifična po tome što je orijentisana ka kreatorima sadržaja pre svega u kolornoj obradi, što u svetu fotografije, što u svetu filma.
U AXE studio imamo dva ProArt monitora koja koristimo kada na dnevni red dođe kolorna obrada nekog specijalnog video materijala. Ne ove koje gledate na YT, nego kada radimo kao spoljna produkcija, a ti modeli koje mi koristimo završavaju naše potrebe perfektno i zasnovani su na IPS matrici.
Međutim, postoje mnogo zahtevniji korisicni od nas, a OLED kao takav je uvek bolje rešenje. Panel koji je implementiran u okviru ovog ProArt modela poseduje QD-OLED matricu poslednje generacije. Ono što je specifično za ovu matricu je to na koji način su u okviru piksela pozicionirani subpixeli. U praksi, ovo donosi daleko pravilnije renderovan tekst, što je posebno primetno u Windows okruženju, a svedoci toga su svi korisnici koji su ikada probali da koriste neki TV ili monitor koji je zasnovan na LG RWBG OLED panelu.
Da nas neko ne razume pogrešno, daleko od toga da je na takvom tipu panela loš prikaz teksta, nije, dobar je, a mi samo želimo da naglasimo da je na QD-OLED matrici prikaz teksta odličan. Kod ovog konkretnog modela je iskreno savršen, I kada se na to doda 240Hz osvežavanje, možete da pustite suzu radosnicu.
Po prvi put u istoriji je neki uređaj koji je zavredneo AXEtraordingary priznanje, a istovremeno zavredneo i BB u klasi priznanje.
Komentarišite na forumu…