Layout
Već na prvi pogled, pri otvaranju kutije reakcija je bila „uhh, kakva ploča!“ Komponente korišćenje za izradu su „best in class“. Naponska sekcija je opremljena najnovijom generacijom tranzistora i urađena je u Asusovom 8+2 prepoznatljivom dizajnu. Ovo je oprobano dobar dizajn, koji se već pokazao na mnogim pređašnjim modelima. Termalni dizajn je napravljen tako da beskompromisno hladi elektroniku koja se nalazi oko procesora, kao i čipset. Hladnaci su međusobno povezani jednim heatpipe-om. Pri radu, AMD 890FX se nije značajno zagrevao, a naponska sekcija je bila praktično mlaka pored overklokovanog Phenom II X6 1090T procesora, koji je besprekorno radio na 4,1GHz. Sve testove bilo je moguće odraditi i na 4,2GHz, ali apsolutnu stabilnost pri LinX x64 testiranju sa 6 tredova imali smo na 4,1GHz. Iako je većim delom ovo zasluga za odličan AMD-ov 45nm proces, koji je dodatno unapređen kod nove revizije, delom zaslugu za ovakvu stabilnost dugujemo i Asus Crosshair IV matičnoj ploči.
Za zvuk je zadužen VIA VT-2020 zvučni čip. Pomalo čudi Asusov izbor u odnosu na ALC889, mada VT-2020 poseduje bolje karakteristike od Realtekovog pandana.
USB 3.0 podrška je ostvarena uz pomoć NEC-ovog D720200 kontrolera. Za rad sa mrežom zadužen je Marvell-ov 8059 gigabitni LAN kontroler.
Dodaj komentar