Spoljašnjost
Dakle, A31 u velikoj meri odstupa od prvenca Chaser serije, Chaser MK-I. Posle “prebudženog” gejmerskog kućišta ovo je veliki korak unazad i takoreći, spuštanje Chaser serije u narodne mase. Kad smo već pored A31 spominjali i MK-I, treba da imate na umu da je A31 dosta manje kućište od prvog modela Chaser serije.
Detalja ima mnogo manje i možemo reći da je A31 lepo i civilizovano kućište. U zavisnosti od ukusa ćete već birati koju boju želite. Beli i plavi model će bolje od crnog “sarađivati” sa prašinom. Na prednjoj masci belog i crnog modela se ističu plave šare, dok je u plavi model umešano malo srebrnog. Mi smo se nadali plavom modelu za testiranje, međutim kod nas se našlo obično crno izdanje.
U principu, sva tri kućišta se svode na kombinaciju crne, bele i plave boje, a otuda nam i asocijacija na zastavu Estonije i jedino plavi model odudara sa malo srebrnih detalja.
Prednja maska određuje “temu” ostatka kućišta. Lice kućišta ima ravne linije sa oblinama, u neku ruku možemo reći da izgled vuče prema minimalizmu. Unutar dva spoljnja “stuba”, koji ističu dizajn kućišta, je veliki ventilacioni otvor koji izgleda kao da je od devet individualnih 5,25” poklopaca. Analiziranjem spoljašnjosti možemo videti dosta plastičnih delova. Prednja i gornja maska, pa čak i visoke noge, su od plastike.
Na prelomu prednjeg i gornjeg dela su dugmad za paljenje i reset, crveni LED indikator aktivnosti hard diskova, 3,5mm audio džekovi i dva USB 3.0 priključka. Sam taster za paljenje i gašenje je ujedno i indikator rada računara i On/Off logo svetli plavom bojom. Tasteri su u bukvalnom smislu tasteri i instantno reaguju na stiskanje. Definitivno treba da izbegavate brisanje prašine dok radi računar, a ako imate mačku ili neke male vragolane u kući uvek držite prste na Ctrl i S dugmićima. Nedostatak USB 2.0 konektora je mala mana, ali su zato USB 3.0 konektori veliki plus.
Gornji deo, isto kao i prednji ima dve dominantne linije sa strane. Dve trećine zadnjeg dela iza kadice je prekriveno “mesh” mrežicom.
Mrežica ima ispupčenje koje doprinosi čvrstoći, a u isto vreme igra ulogu estetskog detalja u stilu ostatka kućišta.
Kadica nema nikakav gumeni uložak, ali ovu falinku možete sami nadoknaditi materijalom ličnog izbora.
Obe stranice imaju izbočinu uniformnog oblika, a leva strana je opremljena velikim prozorom. Prozor ima pogled na esencijalne delove hardvera, dok hard diskovi ostaju “sakriveni”. Ispupčenje na desnoj strani će sigurno igrati bitnu ulogu u odlaganju kablova iza tacne od matične ploče.
Celim kućištem preovladavaju četvrtasti oblici sa oblim ivicama koje definišu „mekani“ dizajn spoljašnosti.
“Zadnjica” Chaser A31 kućišta je opremljena sa otvorom za 120mm ventilator, koji je fabrički već montiran, sedam ventilisanih PCI/PCIe poklopaca, dve rupe sa gumenim kederom za eksterno vodeno hlađenje sa malo dodatne ventilacije ispod njih i, u dnu, mestom predviđenim za napajanje.
Napajanje, standardno, možete montirati u dva položaja, tj. da uvlači vazduh od dole ili da izbacuje vazduh iz unutrašnjosti kućišta.
Na samom vrhu, odmah iznad mesta gde se postavlja I/O lim od matične ploče je bravica za vezivanje tastature, miša i ostalih bitnih periferija.
Stranice su opremljene malim krilcima radi lakšeg hvatanja i otvaranja. Posebno pozdravljamo Thermaltake-ovu tradiciju sa šrafovima koji ne ispadaju, tj. ostaju u svojim rupama kada ih odvrnete.
Kao što smo već i videli sa strane, kućište stoji na dosta visokim nogarama. Noge su 30mm visoke i nažalost nemaju nikakav antivibracioni materijal na sebi. Sa druge strane, ovo će možda nekima dobro doći radi lakšeg pomeranja kućišta.
Problem nije strašan i svaki korisnik ga dosta lako može rešiti primenjivanjem gumenih ili filcanih nalepnica koje se inače koriste za nameštaj. Neka kućišta sličnog cenovnog ranga su već opremljena antivibracionim materijalom na nogama, tako da ćemo ovo zabeležiti kao mali minus.
Između nogara se proteže dugačak filter sa plastičnim ramom. Dobra stvar u vezi filtera je da on zaobilazi rupe za montiranje donjeg 120mm ventilatora. Ovo omogućava primenjivanje gumenih nosača za ventilator koji često štrče sa suprotne strane i kod nekih kućišta onemogućavaju vraćanje filtera. Takođe ćete moći zavrtati i odvrtati šrafove od ventilatora, i montirati malopre spomenute gumene nosače bez skidanja filtera.
Dodaj komentar