Montiranje
Sada sledi verovatno nabitniji deo recenzije kada ćemo da vidimo kako kućište sarađuje sa komponentama.
Za donje montiranje 3,5“ hard diska je poželjno da nabavite SATA kabel pod uglom koji ide na gore.
Moramo primetiti da plava boja Metis-a odlično ide uz Kingston Genesis module.
Raijintek nije bez razloga promenio raspored donjih rupa za montiranje, jer sa postavkom koju ima probna verzija kućišta, hard disk se sudara sa I/O portovima na ploči.
Dužinu naponskog kabla možete podešavati tako da Vam ispod kućišta ne viri višak.
Sa napajanjem standardne dužine od 140mm, već možete zaboraviti na diskretnu grafiku, sem ako ne odaberete kartu namenjenju baš SFF (small form factor) kućištima, dužine 170mm. Nova napajanja SFX formata koji tek treba da preplave tržište bi mogli svašta promeniti po ovom pitanju. Možda možete i da se poigrate sa ekstenderom i single slot kartom koju biste stavili u gornji ekspanzioni slot, ali to su opet komplikacije.
Metis-u bukvalno fali 1-2mm da primi monstruozni NH-U14S koji je visok 165mm. Ali uz odgovarajući procesor, velike kulere možete koristiti i pasivno, pa u tom slučaju i NH-U14S staje.
Rekli smo da kućište ima po jedno dodatno mesto za 2,5“ i 3,5“ diskove, pa evo i dokaza za to.
Kao i kod svakog SFF kućišta, sve je lepo i bajno, dok se kablovi ne uključe i priču. Situacija se može poboljšati korišćenjem modularnog ili SFX napajanja. Mada opet, modularna napajanja ne pomažu mnogo, jer čim je napajanje modularno, znači da pripada višoj klasi, a čim je viša klasa, onda ima i duže kablove.
Metis definitivno nije najprijatnije kućište za rad. Da se razumemo, može veoma lepo da se utegne, ali zahteva puno vremena, para za odgovarajući hardver i živaca. Kućište je dosta skučeno, pa i neke jednostavne akcije mogu biti bolne i neprijatne. Tipa, montiranje ventilatora na Raijintek Aidos kuler.
Sklapanje računara sa Metis-om može biti u nekoj meri olakšano ako unapred planski odaberete komponente.
Dodaj komentar