| Hardver | Kućišta | Raijintek Metis
Kućišta

Raijintek Metis


Spoljašnjost

 

Sa izgledom kućišta ste se već koliko-toliko upoznali ako ste gledali našu kratku video recenziju, tj. predstavljanje Metis-a. Bez ozbira na to, mi smo svakako obezbedili fotografije visoke rezolucije iz raznih uglova.

 

Raijintek Metis 002 T Raijintek Metis 003 T Raijintek Metis 004 T

 

Metis-a odlikuje veoma čist dizajn, za neke možda čak i previše čist. Broj detalja je minimalan.

 

Raijintek Metis 009 T Raijintek Metis 010 T

 

Raijintek je u ceo dizajn ipak uspeo da ubaci i bočni prozor sa jednakim stranicama. Pleksiglas je čist i providan (bele boje) i ima zaobljene ivice. Nama se na primer ne sviđa ideja da je pleksiglas montiran sa spolja, ali to je samo do našeg ukusa. Svakako postoji verzija Metis-a sa “Classic” prefiksom, a radi se o modelu koji nema bočni prozor.

 

Raijintek Metis 012 T

 

Leva stranica našeg modela je potpuno ravna, ali finalna verzija kućišta ima ventilacione rupe. Inače, kada birate verziju kućišta bez prozora, na obe strane dobijate isti rupičasti panel.

 

Raijintek Metis 006 T

 

Ventilacija kućišta je u nekoj meri neophodna, ali nažalost, ta finalna verzija kućišta nema nikakav vid filtera na stranicama.

 

Raijintek Metis 007 T Raijintek Metis 008 T

 

Pogledom sa zadnje strane vidimo da kućište ima reverse metod ugradnje matične ploče. To znači da je matična ploča zarotirana za 180 stepeni, drugim rečima, PCIe slot i audio džekovi će biti gore.

 

Raijintek Metis 036 T

 

Mesto za 120mm ventilator u našem slučaju nije popunjeno, ali kao što smo već rekli, finalna verzija ima fabrički ugrađen ventilator.

 

Raijintek Metis 019 T

 

Mesto za napajanje je na prednjem delu kućišta i iz tog razloga se pozadi nalazi naponski priključak. Nažalost, bez prekidača.

 

Raijintek Metis 020 T Raijintek Metis 021 T Raijintek Metis 022 T

 

Oba PCI/PCIe poklopca su ventilisana, pristup im je mudro zamaskiran plastičnim poklopcem.

 

Raijintek Metis 011 T

 

Metis sa gornje strane takođe nema nikakve detalje sem par I/O priključaka. Finalna verzija kućišta ima dva USB 3.0 priključka i umesto šarenih audio konektora ima dva 3,5mm džeka sa metalnim okvirom.

 

Raijintek Metis 013 T Raijintek Metis 014 T Raijintek Metis 016 T

 

Okretanjem kućišta naopačke uočavamo velik broj montažnih rupa za hard diskove i mesto gde se potavlja napajanje. Podržano je montiranje napajanja u oba smera, što zapravo i nema nikakvu funkciju jer bilo kako da ga postavite, napajanje će izvlačiti vazduh iz kućišta. Okretanje napajanja jedino može da pomogne za bolje pozicioniranje naponskog kabla.

 

Raijintek Metis 015 T

 

Donji deo kućišta podržava dva 2,5” ili jedan 3,5” hard disk i to sa antivibracionim gumama. Nova, tj. konačna verzija kućišta ima iste mogućnosti, samo što su montažne rupe bolje raspoređene.

 

Raijintek Metis 031 T Raijintek Metis 017 T

 

Metis stoji na gumenim nogama visine 10mm. Visina nogara ne igra veliku ulogu jer je u ovom slučaju napajanju izduv na donjem delu, a ne usis.

 

Raijintek Metis 034 T

 

Igrom slučaja smo prednji panel kućišta ostavili za kraj opisa spoljašnjosti.

 

Raijintek Metis 029 T Raijintek Metis 030 T

 

Metis na prednjoj masci ima samo Raijintek logo u dnu i taster za paljenje i indikaciju rada u gornjem delu. Taster ima plitak hod i prsten oko njega svetli belom bojom. „Hvala Univerzumu“ pa se Raijintek setio da izbegne neprijatni drečavo-plavi LED. Trebalo bi još da spomenemo da kućište ne poseduje reset taster.

 

A

Atila Gobor

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar